BİMER e Mesaj Yaz Şikayet Et Dilekçe Ver : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

BİMER e Mesaj Yaz Şikayet Et Dilekçe Ver

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

BİMER e Mesaj Yaz Şikayet Et Dilekçe Ver

Bimer yani Başbakanlık İletişim Merkezi nedir Bimer’e nasıl mesaj yazılır Başbakana mail yazmak iletişim kurmak vs hakkında tüm bilgileri sizler için aşağıdaki yazımızda tüm detayları ile anlattık siz de Bimere mesaj yazmak istiyorum ama nasıl yazılır bilmiyorum diyorsanız tüm herşey ilgili yazımızda bulunmaktadır.


BİMER’i Kimler Kullanabilir? Kullanmak için Nelere İhtiyacımız Var?

Artık e-Devlet kapısıyla entegre bir biçimde çalışan BİMER’i tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kullanabiliyor. e-Devlet ile entegre olması sebebiyle bir e-Devlet şifremizin olması gerekiyor.

BİMER’i Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar!

Konuyu mümkün olduğunca kısa ve sade bir biçimde yazmak BİMER başvurularının olmazsa olmazıdır. Uçsuz bucaksız detaylara girip destan yazmaya hiç gerek yok. Ne kadar sade ve anlaşılır olursanız çözüme ulaşmanız bir o kadar mümkün olur. Öte yandan bir devlet kurumuna yazdığınızın bilincinde olmalı ve Facebook, Whatsapp aksanıyla yazmaktan kaçınmalısınız. Yerli yersiz kullanılan üç noktalar (…), uzayıp giden ünlem ve soru işaretleri (!!!!, ??? gibi) talebinizin resmiyetine ve olması gereken ciddiyetine gölge düşürür.

Telefon numaranızı (ara bilgilendirmeler çoğu zaman telefon yoluyla yapılır), E-Posta kısmına aktif olarak kullandığınız bir mail adresi yazmanız cevabi yazı için kağıt israfının önüne geçecektir. Yenilenen arayüzle beraber aktif olan ek iliştirme kısmı ise talebinize binaen çeşitli matbu evrakları tarayıp yükleyebilmenize olanak sağlıyor.

Öte yandan adli ve hukuki bir yanı olan İhbar ve Şikayet kısmını kullanırken çok dikkatli olmalısınız. Bu bağlamda yapılan başvurular gerekli görüldüğü takdirde Cumhuriyet Başsavcılıklarına intikal ettirebilmekte ve soruşturma başlatılabilmektedir. Nesnel bir dayanağı olmayan ihbar ve şikayet başvuruları “iftira” olarak değerlendirileceğini ve muhatabına tazminat cezası olarak geri döneceğini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Dilekçemin Durumunu Nasıl Öğrenebilirim?

Sistem yapılan her başvuruya otomatik olarak bir sayı vermektedir. Dilekçenin sayı numarasıyla Başvuru Sorgula kısmından talebinizin hangi aşamada olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

BİMER’den Yazdığım Dilekçeme Ne Zaman ve Nasıl Cevap Gelir?

Kanunda yer alan ifade 30 gündür. Başvurunuzun ilave soruşturma ve tahkikatlara sebebiyet vermesi, resmi tatiller, postadaki gecikmeler ve sair durumları da göz önüne aldığımız zaman bu sürenin uzayabileceğini unutmamak gerekiyor. Özellikle de PTT’nin çoğu taşra biriminde kurumsallıktan uzak içler acısı bir halin yaşanması ve gönderilerde anormal gecikmelerin yaşandığını da unutmamak gerekiyor. Kanuna aykırı bir talep içermediği sürece BİMER yoluyla yapıan tüm talepler olumlu/olumsuz sonuçlandırılarak muhatabına cevabi yazı gönderilir veya telefonla şifahi bir bilgi verilir.

       

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar

1 Yorum yapılmış "BİMER e Mesaj Yaz Şikayet Et Dilekçe Ver"

  1. cengiz tekin demişki

    başkanım kutahya tavşanlı ilçesınde ikamet etmekteyım başkanım evlıyım çok sıkıntılarım var başkanım sızlerden yardım isıyorum evlılıgım yıkılmak uzere yer altına gırmek ıstıyorum lutfen elımden tutun buyuklerım allahım sızlerı başımızdan eksık etmesın numaram 5457124079Yorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.