AKBANK Kredi Kartı Harcama İtiraz Dilekçesi Nasıl Verilir : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

AKBANK Kredi Kartı Harcama İtiraz Dilekçesi Nasıl Verilir

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

AKBANK Kredi Kartı Harcama İtiraz Dilekçesi Nasıl Verilir

Hemen hemen herkes kredi kartı kullanıyor kullanılmakta olan kredi kartlarının bazen bilgileri çalınıp veya kartın kaybolması durumunda kart bilgileri ile siz istemediginiz halde alışveriş yapılabiliyor peki izniniz olmadan yapılan kredi kartı alışverişi nereye itiraz edilir dilekçe gönderme nasıl yapılır bunlarla ilgili bilgileri sizler için derledik.

Kredi Kartı ve Banka Kartı Harcama İtirazı
Paylaş
Kredi Kartı / Banka Kartı Harcama İtirazı Hakkında Yapmanız Gerekenler

Aşağıdaki işlemler için kredi kartı/banka kartı harcama itirazında bulunabilirsiniz.

Bilginiz dışında yapılan dönem içi hareketlerinizde/ekstrenizde gördüğünüz işlemler
Kayıp/çalıntı kartınız ile gerçekleştirilen işlemler
Üye işyeri/ATM kaynaklı yaşanan problemler

İtiraz etmek istediğiniz işlem(ler) için Harcama İtirazı Formu’nu doldurarak (harcamaitirazi@akbank.com) e-posta adresine veya 0(262) 686 96 96 numaralı faksa göndermeniz gerekmektedir.

Harcama İtirazına Konu Durumlar

İşlem(ler)in yetkilendirmediğiniz üçüncü kişiler tarafından yapılmış olması,
Kayıp/çalıntı kartınızla bilginiz haricinde işlem(ler) yapılmış olması,
İşlem(ler)e konu ürün/hizmetin alınamaması/eksik alınması,
Diğer sebepler;
Birden fazla yansıyan işlem olması,
İşlem tutarının farklı olması,
Satın alınan ürün/hizmetin satıcının belirttiği özelliklerden farklı olması,
Ödemenin farklı bir şekilde yapılmasına rağmen (başka bir kredi kartı, nakit, havale, EFT, çek vb.) aynı tutarın kredi kartına da yansıtılması,
İşlemin iptal/iade edilmesine rağmen iadenin karta yansımaması,
ATM’den eksik nakit çekim yapılması veya hiç çekilememesi durumlarında harcama itirazında bulunabilirsiniz.

Harcama İtirazında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kredi kartlarında, karttan yapılan harcamalar, dönem içine yansımadan önce (yalnızca provizyonda bulunduğu sırada) harcama itirazı olarak işleme alınamamaktadır. Harcama itirazı, işlem(ler)in dönem içine/ekstreye yansıması sonrasında Bankamıza iletilmelidir.
Harcama itirazları, harcamaitirazi@akbank.com e-posta adresine veya 0(262) 686 96 96 numaralı faksa aşağıdaki yöntemlerden biri kullanılarak iletilmelidir.​
Harcama İtiraz Formu ​eksiksiz bir şekilde doldurularak iletilebilir.
Belirtilen formun kullanılamaması durumunda, itiraz edilen işlemlerin açıkça yazıldığı, itiraz nedeninin detaylı olarak belirtildiği, kart hamili tarafından imzalanmış bir yazı hazırlanarak iletilebilir. Harcama itiraz yazısının içeriğinde aşağıdaki bilgiler mutlaka bulunmalıdır.
İşlem tarihi
İşlem tutarı
İşyeri adı
Kart hamili/ek kart hamili adı-soyadı
Kart/MBB numarası
Kart hamili/ek kart hamili imzası
Harcama itiraz formu kullanılması durumunda, itiraz nedeni ile ilgili sadece bir kutucuk işaretlenmelidir.
İtiraz edilen harcama ek karttan yapılmış ise harcama itiraz formu veya itiraz yazısı ek kart hamili tarafından imzalanmalıdır.
İtirazınız, işlemlerin tarafınızca yapılmadığı yönündeyse, güvenliğiniz ve itiraz sürecinin doğru bir şekilde devam edebilmesi için kartınızı acil olarak yenilemeniz gerekmektedir.
Kartın iptal edilerek yenilenmesi için Akbank Çağrı Merkezimizi (444 25 25) arayabilirsiniz.
Harcama itirazları, kartın ve işlemin türüne göre ödeme kuruluşları (Visa/MasterCard/BKM) kurallarına istinaden incelenmekte olup, itirazların üye işyerine iletilebilmesi için zaman kısıtı bulunmaktadır. İtirazların, zaman aşımı nedeniyle olumsuz sonuçlanmaması için dönem içi harketlerinizde/ekstrenizde yer alan işlemlerin düzenli olarak incelenmesi ve itiraz olması durumunda en kısa zamanda tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.
Harcama itiraz formuna ya da itiraz yazısına, itiraz nedeni içeriğine uygun olarak destekleyici belgeler (alacak belgesi, iade slibi, iptal numarası, farklı şekilde ödendiğine dair belge, karakol tutanağı, sipariş formu/numarası vb.) eklenmelidir.

İtiraz Takibi

İtiraz süreci 15-180 gün arasında sonuçlanabilmekte olup, tarafınıza süreç ve sonuç hakkındaki bilgilendirmeler SMS, posta ve/veya e-posta yoluyla yapılacaktır.
İtirazınız Bankamız’a ulaştıktan sonra bildirim numarası oluşturulacak ve sizinle paylaşılacaktır.
İtirazınızın güncel durumunu Akbank Direkt İnternet “İletişim/İletişim Takibi” adımlarından veya Akbank Çağrı Merkezimiz’den (444 25 25) 7 gün 24 saat öğrenebilirsiniz.

Harcama İtiraz Formu İçin
Buraya Tıklayın

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.