BURAYA TIKLA Balıkesirde Evlere İş Veren Firmalar Hangileridir : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

BURAYA TIKLA Balıkesirde Evlere İş Veren Firmalar Hangileridir

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

BURAYA TIKLA Balıkesirde Evlere İş Veren Firmalar Hangileridir

Evde iş mi yapmak istiyorsunuz evde yapılabilecek işler elinizden geliyor mu o halde bu yazımız sizler için hazırlanmıştır bugün kü yazımız da Balıkesir ilimizde evlere iş veren firmalar hakkında bilgiler verecegiz.

Balıkesir’in sahil kesimlerinde zeytincilik, bağcılık ve balıkçılık yapılmaktadır. Buralarda turizm de gelişmiştir. İç kesimlerinde ise tarım, hayvancılık, ormancılık ve madencilik yapılmaktadır. İl, tek merkezli büyüme modeli yerine dengeli büyüme modelini seçerek bu kalkınma planına ilçeleri de dahil etmiştir. İlde Anadolu Kaplanı sıfatına sahip 16 şirket, 2003 yılı istatistiklerine göre de Sanayi siciline kayıtlı 467 kuruluş vardır. İlin iç ve dış ticaret hacmi 486.313.997.254.096 TL, ihracat miktarı 80.699.902 $ ve ithalat miktarı 147.567.184 $’dır. Balıkesir, devletin en fazla mülk sahibi olduğu ildir. İlin % 40.77’si, Hazineye ait taşınmazlardan oluşmaktadır.

Balıkesir Türkiye’nin gelişmiş illerinden biridir. 2001 yılı verilerine göre Türkiye gayri safi yurt içi hasılası içinde yüzde 1,5’lik paya sahip olan Balıkesir, iller sıralamasında 13. büyük ekonomidir. 2000 yılındaki GSYİH’si 2.429.091.750 TL olup kişi başına düşen milli gelir ise 2005 dolardır.

Siz de yukarıda yazılı olan zeytincilik,bagcılık,balıkçılık,tarım,hayvancılık,ormancılık,madencilik işlerini yapamıyor evde iş arıyorum diyorsanız bu yazımızın altına yorumda bulunarak diger iş arayan ve iş verenler,e sesinizi duyurabilirsiniz.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.