BURAYA TIKLA SORGULA Hangi Bankada Hesabım Var : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

BURAYA TIKLA SORGULA Hangi Bankada Hesabım Var

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

BURAYA TIKLA SORGULA Hangi Bankada Hesabım Var

Daha önce açmış oldugunuz ama hatırlayamadıgınız hesabınız mı var o halde sizler için hazırladıgımız yazımızı okuyarak hangi bankada hesabım var ögrenebilirsiniz bunun için yapmanız gerekenler aşagıda ayrıntılarıyla anlatılmıştır ilgili yazımızı okuyarak hangi bankada ne kadar hesabım var ögrenebilirsiniz.

Kullanılmayan hesaplardan işletim ücreti kesilmeye başlanacak olması hangi bankada açık hesabı olduğunu hatırlamayanlarda panik oluşturdu. Peki bunun için en yapılması gerekiyor? Hangi bankada hesabım var nasıl öğrenebilirim?

Hesap işletim ücreti alınacak olması geçmişte hesap açtırıp açtırmadığını hatırlamayan ya da bankanın kendisine ulaşamadığını düşünen vatandaşlar banka banka dolaşmaya başladı. Bankada paranızın bulunup bulunmadığını internetten de öğrenebilirsiniz. Kullanılmayan hesapları kapatmak için ise bankaya başvurulması gerekiyor.

Bankaların kullanılmayan hesapların kapatılmaması halinde hesap işletim ücreti kesmeye başlayacak olması vatandaşı banka banka gezdirmeye başladı. Geçmişte hesap açtırıp açtırmadığını hatırlamayan ya da bankanın kendisine ulaşamadığını düşünen vatandaşların bizzat bankaya giderek kredi kartı, vadeli vadesiz hesabı olup olmadığını sorguladığı ifade ediliyor.

Kapatmazsan ne olur?
Bankalardaki kullanılmayan hesaplarını kapatmayan müşterilerinden ise hesap işletim ücreti kesecek. Bu ücret bankadan bankaya değişse de aylık 3 TL’den başlıyor. Ancak uzun süre kapatılmayan hesaplarda hem faiz hem de haciz riski bulunuyor.

Zamanaşımı sorgusu

Türkiye Bankalar Birliği’nin internet sitesinde “zamanaşımı” sorgusu yapılabiliyor. 31 Mayıs tarihine kadar yapılabilecek bu sorgulamada 10 yıllık zaman aşımına uğrayacak hesaplar görülebiliyor. Ancak hesaplarda para varsa görülebiliyor. Eğer hesapta para yoksa yine hesap görüntülenemiyor. Ayrıca hesapta para varsa bunun zamanaşımı 10 yıl ancak hesapta para yoksa zamanaşımı olup olmadığı da belirsizliğini koruyor.

Sorgulamak için
BURAYA TIKLAYIN

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.