BURAYA TIKLA Vefat Eden Ölen Birinin Hangi Bankada Hesabı Var Nasıl Ögrenebilirim : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

BURAYA TIKLA Vefat Eden Ölen Birinin Hangi Bankada Hesabı Var Nasıl Ögrenebilirim

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

BURAYA TIKLA Vefat Eden Ölen Birinin Hangi Bankada Hesabı Var Nasıl Ögrenebilirim

Bir yakınınız vefat mı etti ama hangi bankada hesabı var bilmiyormusunuz o halde sizin için aşagıda hazırlamış oldugumuz yazıyı okuyarak ölen yakınımın hangi bankada hesabı var nasıl ögrenebilirim sorusuna cevap bulabilirsiniz bunun için yapmanız gerekenler ayrıntılarıyla aşagıda ki yazımız da anlatılmıştır.

5411 sayılı Bankacılık Kanununa göre bankalar, müşteri bilgilerine karşı gizlilik ilkesi uyguladıklarından, kanunen yetkili olan kişilerden başkasına bu bilgiyi açıklamaları yasaktır. Vefat eden kişinin mirasçısı veya vekili, bu konuda yetkili olduğunu veya mirasçısı olduğunu kanıtlayan belgeler ile banka şubelerine müracaat ederek bilgi sorgulama işlemi yapabilirler. Ancak vefat eden kişinin birden fazla şubede hesabı bulunuyorsa veya hangi şubede hesabı olduğu mirasçıları tarafından belli değilse, bankaların genel müdürlüklerine müracaat ederek, tüm banka şubeleri nezdinde bir araştırma yapılmasını isteyebilirler. Bu tarz bir talep, bankalar nezdinde hem işlem maliyetine hem de zaman kaybına yol açacağı için bir bedel karşılığında yapılabilir.
Bankalar açısından müşteri sırrını koruma gereği sebebiyle, bilgi araştırılması taleplerinin doğrudan ilgili banka şubelerine yapılması gerekmektedir.
Vefat eden kişinin banka şubelerinde hesabı olup olmadığı bilgisini sorgulamaya Türkiye Bankalar Birliği yetkili değildir. Ancak iletişimi kolaylaştırmak için, bankaların genel müdürlüklerinin adres ve telefon bilgilerine Türkiye Bankalar Birliği İnternet sitesinden ulaşılabilir.

Gördügünüz üzere vefat eden birinin hangi bankada hesabı oldugunu ögrenmek için yazdıgımız yazı umarım sizlere faydalı olmuştur tekrar başınız sagolsun.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.