Emekliler Promosyonu Nasıl Alacak Promosyın Nasıl Alınır Hangi Bankalar : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Emekliler Promosyonu Nasıl Alacak Promosyın Nasıl Alınır Hangi Bankalar

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Emekliler Promosyonu Nasıl Alacak Promosyın Nasıl Alınır Hangi Bankalar

Emeklilerin gözü kulaşğı verilecek promosyonda peki emekli olan biri verilecek promosyonu nasıl alacak hangi bankalardan promosyon alınabilir almak için gereken şartlar ve evraklar nelerdir bunlarla ilgili bilgileri siz degerli ziyaretçilerimiz için paylaştık.

EMEKLİ PROMOSYONU İKİ ŞARTLA VERİLECEK

Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı ve 11.5 milyon emeklinin büyük heyecanla beklediği promosyon nasıl alınacak?

Bu sorunun yanıtını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı verdi. Yetkililerden edinilen bilgiye göre öncelikle promosyon ödemesi ‘peşin’ yapılacak. Başbakanın açıkladığı rakamların altında promosyon anlaşması yapılmayacak.

3 YIL İÇİN 4.6 MİLYAR

11.5 milyon emekliye 3 yıllık dönem için 4 milyar 600 milyon liralık promosyon ödenecek.

2 OTOMATİK TALİMAT, 1 KREDİ KARTI VEYA KREDİLİ MEVDUAT HESABI

Emekliler, maaşları için istedikleri bankayı seçebilecekler. Ancak promosyon öncelikle iki tane aktif fatura için ‘otomatik ödeme talimatı’ verilmesi gerekecek.

İkinci şart ise kredili mevduat hesabı açtırılacak. Ya da kredi kartlarından bir tanesi kabul edilecek. İstenirse maaşın tamamı ATM’den tek seferde ücretsiz çekilebilecek.

Emekli maaş hesapları için Hesap İşletim Ücreti alınmayacak. SGK tarafından, promosyon ödemesi yapılan emeklilerin ‘promosyon süresi dolmadan’ başka bankaya maaş aktarımları engellenecek.

Promosyon ödemeleri sistemsel geliştirmelerin tamamlanmasını takiben, TC numarasına göre belirlenecek tarihlerde Şubat 2017’den itibaren başlayacak.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.