İhtiyaç Kredisi Kullanabilecek Kişiler Kimler Kullanabilir Alabilir : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

İhtiyaç Kredisi Kullanabilecek Kişiler Kimler Kullanabilir Alabilir

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

İhtiyaç Kredisi Kullanabilecek Kişiler Kimler Kullanabilir Alabilir

Bankaların ihtiyaç anında kişilere kredi imkanı sundugunu hepimiz biliyoruz peki ihtiyaç kredisini kimler alabilir ihtiyaç krediyi alabilecek şahıslar kimlerdir en kolay yoldan nasıl kredi alınır tüm bunları sizler için aşağıdaki yazımızda paylaştık.

İhtiyaç kredisi kimlere verilir?

18 yaş üstü tüketicilerin hepsi ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak Banka kredi ekipleri tarafından yapılacak değerlendirme sonrasında ihtiyaç kredisi alabilir. Tabi sadece başvuru yapmak bu süreçte kredi almaya yetmemekte olup, hazır limitli bir ihtiyaç kredisi almayacak iseniz maaş bordrolu çalışan yada belgeleyebileceğiniz bir gelirinizin olması önem arz etmektedir.

Çalışmayan kişiler, ev hanımları kredi çekebilir mi? Maaş bordronuz yada maaş yazınız olmadığı yani sigortanız yatmadığı sürece başvuru talepleriniz olumsuz değerlendirilecektir. Fakat daha önce ailenizden bir kişiye ait kullanmış olduğunuz Ek kredi kartınız var ise kkb kaydınız oluşmuş demektir.

Ek kredi kartı olanların borçları ana kart sahibi tarafından ödendiğini hesap edersek kkb puanı da yüksek olacaktır. Bankalar için ihtiyaç kredisi taleplerinde kredi notu en önemli detay olduğu için bu sizi bir adım ileri taşımaktadır. Bankada adınıza ait bir ürün olduğu için tarafınıza sms ile hazır krediniz var şeklinde bildirimler gelebilir. Çalışmayanların ihtiyaç kredisi alabilmesi için biraz öncede belirttiğimiz gibi ek kredi kartınız mevcut ise oluşmuş olan kkb puanınız sayesinde hazır limitli ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

İhtiyaç kredisinde vergi ödeniyor mu?

İhtiyaç kredisi kullanan tüketici Anapara, Faiz ödemesinin dışında, ödenecek faiz üzerinden KKDF ve yüzde 5 BSMV ödemesi gerekmektedir. Bu vergiler ihtiyaç kredisi için oluşturulacak ödeme tablosunda izlenebilmekte olup aylık olarak ne kadar ek ödeme yapacağınızı izleyebilir siniz. İhtiyaç kredisinde faizin vergisinin dışında kullandırım esnasında ödenen Kredi Tahsis Ücretine ek olarak yüzde beş BSMV tahsilatı yapılmaktadır.

       

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar

1 Yorum yapılmış "İhtiyaç Kredisi Kullanabilecek Kişiler Kimler Kullanabilir Alabilir"

  1. Alper demişki

    Kredi ihtiyacınız için iletişim adresi: :alprens1111@gmail.com)Yorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.