Kredi Çekerek Alınan Evi Satma Satılır mı Nasıl Satılır : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Kredi Çekerek Alınan Evi Satma Satılır mı Nasıl Satılır

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kredi Çekerek Alınan Evi Satma Satılır mı Nasıl Satılır

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz bugün sizlere kredi çektikten sonra krediyle alınan ev nasıl satılır kredi ile satın alınan ev satılır mı satılırsa nasıl satışı yapılır bunlarla ilgili bilgileri sizler için aşağıdaki yazımızda paylaştık siz de ilgili yazımızı okuyarak kredi ile alınan evi satma hakkında bilgi edinebilirsiniz.

1. Ev Üzerindeki İpoteğin Kaldırılması ve Satışı
Konut kredisi ile satın alınan evlerin satılması için en güvenilir ve sorunsuz yöntem budur. Alıcı ve satıcı olan kişiler kendi aralarında sözlü veya yazılı olarak bir anlaşma yapabilirler. Bu anlaşmanın güvenilir olabilmesi için noter tarafından yazılı sözleşme imzalanması tavsiye edilmektedir. Evinizi satın almak isteyen kişi nakit para ile sizlere gelerek bankadaki kredi borcunuzu kapatır. Kredi borcunuz kapatılırken bankanıza %2 erken kredi borcu kapatma cezası da ödenmelidir. Bu ceza oranının kim tarafından ödeneceği ise taraflar arasında önceden belirlenmiş olmalıdır. Borcunuz kapatıldıktan sonra tapu işlemlerine geçiş yapabilirsiniz.

2. Tüketici Kredisi ile İpotek Kaldırma
İpotek edilmiş olan evin ipoteğinin kaldırılması için evini satmak isteyen kişi bankaya yeni bir kredi talebinde bulunur. Fakat bu yeni kredinin türü tüketici kredisi olacağı için K.K.D.F ve B.S.M.V vergileri geçerli olacaktır. Kredinizi çektikten sonra K.K.D.F ve B.S.M.V vergilerini ödemek ile yükümlü olursunuz.

3. İpotekli Evi Borcu ile Satın Alım
İpotekli olan evler devam etmekte olan borçları ile birlikte de satın alınabilir. Borcunuzun devrini yaptıktan sonra satış işlemleri de yapılabilir. Fakat ipotekli olan evi satın alacak olan kişi sattığı tarih sonrasındaki taksitlerinde de K.K.D.F ve B.S.M.V vergilerini ödemeye devam etmek durumunda kalır. Bankalar aylık konut kredisi ödemelerine bu iki vergiyi de ekler ve borcunuz bitene kadar ipotek süreci de bankalar tarafından devam ettirilir.

Bu üç temel maddeyi izleyerek sizler de bankaların ipotek altına aldığı evlerinizi satışa çıkartmayı deneyebilirsiniz.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.