Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Açılır : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Açılır

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Açılır

Bilindigi üzere artık kredi kartları internet alışverişine otomatik olarak kapatılacak peki internet alışverişi yapmak için kredi kartını nasıl blokeyi kaldırırız internetten kredi kartıyla alışveriş yapabilmek için bir kaç prosedür yapılması gerekiyor bunlar hakkında sizlere detaylı bir bilgi sunmak istedik kaynak olarak ta donanımhaber sitesini kullandık tüm ayrıntılar aşağıda ki yazımızdadır.

Süreç için 17 Ağustos 2017 tarihi son gün olarak belirlenmiş durumda. Bu tarihe kadar kartlar normal seyrinde kullanılacak ancak 17 Ağustos’tan sonra eğer onay vermediyseniz internetten alışveriş yapamaz hale geleceksiniz. Güvenlik adına alınan bu tedbirin özellikle internetten alışveriş yapmadığı halde dolandırıcıların açık hedefi haline gelen kullanıcıları koruması hedefleniyor.

Bankalar da şimdiden kullanıcılarına bu konuya ilişkin bilgilendirme mesajları göndermeye başlamış durumda. Kabullerin sms veya e-posta gibi basite indirgenmiş yollarla yapılamayacağını ve yazılı veya sesli onay kaydının şart olduğu da belirtiliyor.

İleriki günler de kredi kartı ile internetten alışveriş blokesi kaldırma hakkında hükümet bir açıklama yapacak yapıldıgı gün burada tüm detayları paylaşacagız.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.