Kredi ve Yüksek Kredi Çekebilmek İçin Notu Yükseltme : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Kredi ve Yüksek Kredi Çekebilmek İçin Notu Yükseltme

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kredi ve Yüksek Kredi Çekebilmek İçin Notu Yükseltme

Daha önce bankalar ile yapmış olduğunuz bir işlem yüzünden kredi çekemiyormusunuz ya da çekebileceğiniz krediden daha yüksek kredi mi çekmek istiyorsunuz o halde yapmanız gerekenleri aşağıdaki yazımızda tüm detayları ile anlattık siz de bundan sonra kredi notumu nasıl yükseltirim diye sormayacaksınız yazımız sayesinde yksek krediler çekebileceksiniz.

1. Kullanmadığınız Hesapları Kapatın

Çeşitli bankalarda bulunan ve kullanılmayan açık hesaplarınız kredi puanı için kötü bir şey. Eğer bu vadeli, vadesiz ya da birikim hesaplarınızı kullanmıyorsanız veya kullanmayı düşünmüyorsanız bu hesaplarınızı kapatmanız gerekmektedir. Kapattığınız hesaplar genellikle 30 ila 60 günlük bir süre zarfında kredi notu raporunuza yansır.

2. Borçlarınızı Ortadan Kaldırın

Bankalara borçlarınız varsa bu borçları ödemeye başlayın. Sadece bankalara değil, örneğin telefon, elektrik, su adınıza kayıtlı olan tüm faturaları ödeyin. Adınıza kayıtlı bir borcunuzun olmaması kredi skorunuzun olağan seviyede yükselmesini sağlayacaktır.

3. İstikrarlı Olun

Borçlarınızı zamanında ödeyin. Özellikle kredi kartı ekstrenizi düzenli olarak takip edin ve son ödeme tarihini geçirmeyin. Ayrıca bankalar sürekli adres değişikli ya da telefon değişikliği yapan müşterileri sevmezler. Bu konuda da bir süre istikrarı elden bırakmayın.

4. Bankalarla Çalışın

Faturalarınızı banka kartınız, kredi kartınız ile yapın. Elbette borcunuzu düzenli ödeme kuralı ile!

Nakit alışveriş yapmak yerine paranızı banka hesabınıza yatırın ve alışverişlerinizi bu yolla yapın. Emin olun bu yöntem kredi skorunuzu olumlu şekilde artıracak en iyi yoldur.

Bunun dışında sizi çok zorlamayacak bir miktar parayı kısa vadeli hesaplar aracılığıyla yatırım hesaplarında değerlendirin.

5. Kredi ve Kredi Kartı Başvurularını Erteleyin

Bankalar sık sık kredi veya kredi kartı başvurusunda bulunmayın. Her reddediliş kredi puanınızı olumsuz bir şekilde etkiyebilir. Bunu hemen yapmak yerine yukarıdaki adımları izleyin. İlk adımlarda bahsettiğimiz kredi kartı kullanımlarını -eğer kredi kartınız yoksa- banka kartı kullanarak değerlendirin.

Kredi notları hesaplanırken genelde aşağıda bulunan durumlara bakılır:

Toplam kredi borçlarınız
Toplam kredi kartı limitleriniz
Borçlarınızın tanımlı kredi limitlerine oranı
Borç bakiyeleriniz
Son kullandığınız kredinin tarihi
Geçikmiş hesap sayınız
Mevcut borçlarınızdaki gecikmeler
Kullanmış olduğunuz kredi borçlarınızın vadesi

       

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar

1 Yorum yapılmış "Kredi ve Yüksek Kredi Çekebilmek İçin Notu Yükseltme"

  1. Alper demişki

    Emekli veya çalışan olduğunuz halde kredi alamıyorsanız tecrübelerimle size yardımcı olabilmem için mail adresime yazmanız yeterli..iletişim : (alprens1111@gmail.com)Yorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.