Sanal Kart Açma Kullanma Nasıl Yapılır Hakkında Tüm Bilgiler : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Sanal Kart Açma Kullanma Nasıl Yapılır Hakkında Tüm Bilgiler

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Sanal Kart Açma Kullanma Nasıl Yapılır Hakkında Tüm Bilgiler

İnternet ortamında bir çok sahte alışveriş sitesi, paranıza göz diken sahtekarlar olabiliyor siz 10 liralık ürün alıyorum diye düşünürken hesabınızdan 100 lira çekebiliyorlar ya da hesap bilgilerinizi kopyalayıp ilerde siz farkında olmadan hesabınızdan para çekebiliyorlar.

Bu gibi bir durumu engellemenin en iyi yolu sanal kart kullanmaktır SANAL KART adından da anlaşılacagı üzere sanal bir ortam oluşturulmuş elle tutulur olmayan bir karttır.

Sanal kartlar, internet ortamında yapacağınız alışverişlerde oldukça basit bir temele dayanarak çalışmaktadır. Örneğin 300 TL tutarında bir alışveriş yapmak istediğinizi varsayalım. Bu durumda banka şubeleri, telefon bankacılığı hizmetleri veya internet bankacılığı hizmetlerini kullanarak sahip olduğunuz mevcut ana kredi kartınızdan 300 TL tutarında sanal bir limit oluşturuyorsunuz. Bu limit kartınıza yüklendikten sonra internet ortamında yalnızca 300 TL tutarında olan alışverişinizi güvenilir bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Sanal Kart Bonus Puan Kazandırır mı?

Sanal kartlarda aynı zamanda kredi kartlarında olduğu gibi taksitlendirme seçenekleri de mevcuttur. Kredi kartınızın alışverişlerden sonra sunduğu kampanyalar ve bonus puanlardan da sanal kart kullanarak alışveriş yaptığınız zaman yararlanabilirsiniz. Bankanızın kredi kartınıza sunduğu tüm bonus puanlar ve kampanyalar sanal kart alışverişlerinizde de geçerlidir.

Sanal kartın içerisinde yer alan limitiniz bittiği zaman kartınız da devre dışı kalacağı için kendinizi tamamen güven altına almış olursunuz. Böylelikle sanal kart kullandığınız zaman kartınıza ait olan bilgiler başka kişilerin eline geçse bile size herhangi bir şekilde zarar veremezler. Çünkü sanal kartlar tek kullanımlık olan limitli bakiyeye sahip sınırlı olan kartlardır.

Sanal kart harcamalarınız için ayrı bir hesap özeti ise gelmemektedir. Bu kart ile yaptığınız tüm alışverişlerinize ait olan ödemeler ana kredi kartınıza ait olan borçlarınıza yazılır ve ekstreye yansıtılır. Sanal kart tamamen hayali bir karttır. Fiziksel olarak herhangi bir özelliği bulunmamaktadır. Bu sebeple sanal kartı pos cihazı kullanılan mağazalarda kullanamazsınız.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.