SON DAKİKA Kredi Kartı Sicil Affı Resmi Gazete : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

SON DAKİKA Kredi Kartı Sicil Affı Resmi Gazete

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kredi Kartı Sicil Affı İle İlgili Tüm Bilgiler

SON DAKİKA Kredi Kartı Sicil Affı Resmi Gazete

Daha önce çekmiş oldugu krediler, Kredi Kartı borçları vs sebeplerden ötürü sicili bozuk olanları ilgilendiren bir haber ile karşınızdayız sicil affı nedir 2017 kredi ve kredi kartı sicil affı ne zaman çıkıyor sicil affına kimler girebilecek gibi bilgileri sizler için derledik.

Kara Liste Affı ile Siciller Temizlenecek.

Çek, senet, kredi kartı veya bireysel kredilerin ödenmemesi nedeniyle milyonlarca kişi bankaların kara listelerinde bulunuyor. Bu durum hem ticareti hemde kredi çekmeyi düşünen borcunu ödemiş kişileri mağdur ediyordu. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen torba yasanın 25. maddesine göre borcunu altı ay içinde ödeyen veya yapılandırılanların bankalarda bulunan kötü sicil kayıtları silinecek.

Sicil Affı içeren Torba Yasa Tasarısı Mecliste Kabul edildi.
Bankaların Cezai Sorumluluğu Olmayacak

Bankalar ve finans kuruluşlarının , kullandıracakları tüketici, bireysel, konut vb kredilerden dolayı cezai sorumlulukları olmayacak. Kara liste sicil affı. en çok esnafları sevindirecek. Çünkü banka ve finans kuruluşları esnafların kredi kullandırmada kullanılan sicillerine göre kredi veya çek veriyor. Ödenmemiş arkası yazdırılmış çeki olan kişi sayısı 566 bin kişidir. 2 milyon 233 bin kişinin de kredi kartı borcu nedeniyle yasal takip işlemleri devam ediyor. bankalardan veya finans kuruluşlarından kullanmış olduğu Krediyi ödeyemeyip yasal takibe düşenlerin sayısı da yaklaşık 1 milyon 730 bin kişidir. Şirketlerin kullanmış olduğu Ticari kredilerden dolayı da 633 bin şirketin ticari işlemleri yasal takipte olduğu biliniyor.

Yasal Takibe Düşmüş Daha Sonra Borcunu Ödeyenlerin Sicil kayıtları Sıfırlanacak

Kredi kartı veya kullanmış olduğu kredi nedeniyle yasal takibe düşmüş. Sonrasında ise , borcunu daha önceden ödemiş olup, bankalarda bu nedenle kara listede bulunan milyonlarca kişinin ve esnafın sicillerinin de, hiç bir koşula gerek kalmadan silinecek.

Sicil Affından Yararlanmak için Başvurular Nereye Ne Zaman Yapılacak ?

Kara liste sicil affından yararlanmak için yasa RESMİ GAZETEDE yayınlandıktan sonra borcumuzun bulunduğu bankaya başvuracağız. Ardından yasal takipli olan borcumuzu ödeyeceğiz. Borcumuzu peşin ödeme gücümüz bulunmuyorsa borcumuzu ödemek için bankadan kredi talep edip borcumuzu yapılandıracağız. Peşin ödemeyi yaptıktan veya yapılandırmayı yaptıktan sonra altı ay içinde kredi sicillerimiz temizlenecek. Sıfır hale gelecek.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.