T.C Ziraat Bankası Hesap Kapatma İşlemi Hesabını Kapat : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

T.C Ziraat Bankası Hesap Kapatma İşlemi Hesabını Kapat

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

T.C Ziraat Bankası Hesap Kapatma İşlemi Hesabını Kapat

Günümüz de bankalar müşterilerine oldukça fazla yardımcı olmakta maddi sıkıntı yaşayanlar için doğru kullanıldığında büyük kolaylıklar sağlamaktadır. lakin bazen istenmeyen durumlar söz konusu olduğunda bankaya ait hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz peki bu durumda hesap kapatma işlemi nasıl yapılır ziraat bankası hesabımı kapatmak istiyorum ama nasıl kapatırım bilmiyorum diyorsanız yapmanız gerekenleri siz değerli ziyaretçilerimiz için aşağıdaki yazımızda paylaştık.

ZİRAAT BANKASI BANKA HESABI NASIL KAPATILIR?

Ziraat bankası banka hesap kapatma işlemleriniz için Ziraat Bankası şubelerine giderek talimat vermeniz gerekmektedir. İlgili şubeye hesabınızın kapatılması konusunu kapsayan dilekçe yazarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası hesap kapatma dilekçesinin yanı sıra şube yetkililerinin sizden isteyebileceği diğer belgeler; kimlik, su-elektrik-doğalgaz faturası ve (varsa) bankaya ait kartlar. Tedbir amacıyla bu evrakları yanınızda götürerek hesap kapatma başvurusu yapmanızı öneririz.

Ziraat Bankası banka hesabı kapatma ile ilgili tüm sorularınızı yada sürecin işleyişiyle ilgili şikayetlerinizi 444 00 00 numarasını arayarak müşteri temsilcilerine iletebilirsiniz.

KAPATILMAYAN BANKA HESABINDAN HESAP İŞLETİM ÜCRETİ KESİLEBİLİR Mİ?

Ziraat Bankası’nda hesap açma işlemlerinizi gerçekleştirdiniz fakat 180 gün süreyle kesintisiz olarak hesabınızla ilgili herhangi bir işlem yapmadınız. Böyle bir durumda banka hesap işletim ücreti keser mi?

Söz konusu tebliğin 8. maddesinin son fıkrasına göre, ilgili süre içinde hareket görmeyen banka hesapları hareketsiz hesap olarak işlem görmeye başlayacak. Bankaların hareketsiz hesaplara işletim ücreti yansıtması ise mümkündür. Yani Ziraat Bankası’ndan açtığınız hesabın kapatılmasını talep etmezseniz belirlenen ücretlerde kesinti yapılması yasaldır.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.