Tüm Bilgiler Banka Kara Liste Çıkma Yolları Listedemiyim : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Tüm Bilgiler Banka Kara Liste Çıkma Yolları Listedemiyim

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tüm Bilgiler Banka Kara Liste Çıkma Yolları Listedemiyim

Bilindigi üzere bankalar arası bir kara liste mevcut bu sebeple bu kara listeye girdiginiz de kara listeden nasıl çıkılır banka kara liste nedir bankalar da kara liste nasıl tutulur banka kara listeden nasıl çıkabilirim diyorsanız sizler için aşagıda ki yazımız da banka kara liste çıkma hakkında tüm detaylı bilgileri paylaştık bunun için yapmanız gerekenleri tek tek anlattık siz de aşagıda ki yazımızı okuyarak banka kara liste hakkında bilgiler alabilir kara listeden nasıl çıkılır ögrenebilirsiniz.

Bankalara olan borçların vaktinde ödenmemesi gibi durumlarda Merkez Bankası tarafından hazırlanan kara listeye isminizin alınması kısa sürede gerçekleşir. Ancak çoğu zamanda borçların ödenmesi halinde isminizin listeden çıkarılması vakit alabilir.

Bu nedenle çok sayıda kişi kara listede miyim sorusunun yanıtını arar. Çünkü kara listede isminizin bulunması durumunda bankalara yapacağınız kredi talepleri gibi başvurular reddedilecektir.

Kara Listedeki Kayıtlar Ne Zaman Silinir?

Sizlere önerimiz kara listeden nasıl çıkabilirim sorusunun yanıtını aramaya başlamadan önce isminizin bu listede olup olmadığını öğrenmeniz olacak. Aynı zamanda kara listeden nasıl silinirim sorusunun yanıtı da aranmaya başlanabilir. Fakat bilinmesi gereken önemli bir husus mevcut kara listede yer alan bilgiler asla tamamen silinmez. Yani verilerin silinmesi söz konusu değildir. İsminizin listeden çıkarılması durumunda dahi hangi tarihlerde kara listede bulunduğunuza dair veriler kalacaktır.

Borcumu Ödemedim, Kara Listeden Nasıl Çıkarım?

Kara listeden nasıl çıkılır şeklinde araştırma yaparken borcunuzun olup olmadığını araştırmanızda fayda olacaktır. Listeden isminizin çıkarılması için tek yapmanız gereken borcunuzu bir an önce ödemek olacak. Bunun dışında halen bankalara borçlu durumdayken isminizin kara listeden çıkarılması mümkün olmaz.
Kara listede zaman aşımı kavramı oldukça uzundur. Dolayısıyla kara listeden nasıl kurtulunur şeklindeki sorunun yanıtı da “borcu ödeyerek” olacaktır.

Kara Listede Ne Kadar Kalacağım?
Ödeme gecikmelerinde kayıtlar 12 ay tutulur. Yani gecikmeli ödeme yapıyorsanız isminiz 1 yıl kara listede kalacaktır. Takibe alınmış olan ve ardından ödemesi gerçekleştirilmiş olan bir takip statüsünde iseniz kara listeden nasıl kurtulurum sorusunu 5 yıl sormayın. Çünkü isminiz 5 yıl listede kalacaktır. Geri ödemesi yapılmamış olan borç sahipleri ise 10 yıl boyunca kara listede kalır.

 

Siz de yukarıda ki bilgiler ışıgın da banka kara liste hakkında bilgiler edindiginize göre artık banka kara liste nedir bilgisine sahipsiniz demektir banka kara liste hakkında sormak istediginiz başka sorular var ise bizlere aşagıda ki yorum bölümümüzden yorumda bulunabilirsiniz.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.