Tüm Bilgiler Burada KOSGEB Hangi İşletmeleri Kapsar Nasıl Faydalanılır Şartları Nedir : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Tüm Bilgiler Burada KOSGEB Hangi İşletmeleri Kapsar Nasıl Faydalanılır Şartları Nedir

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tüm Bilgiler Burada KOSGEB Hangi İşletmeleri Kapsar Nasıl Faydalanılır Şartları Nedir

Bugünkü konumuzda KOSGEB hakkında bilgiler bulunmaktadır KOSGEB nedir KOSGEB hangi işletmeleri kapsar KOSGEB nasıl faydalanılır KOSGEB şartları nelerdir kosgeb giriş ikitelli bursa iş planı açılımı girişimcilik kursu nace kodları hakkında bilgiler bulunmaktadır siz de Kosgeb hakkında bilgi arıyorsanız aşagıda ayrıntılarıyla anlatılmıştır.

Kosgebden işletmenizi büyütme amaçlı destek alabilirsiniz fakat erkek ve yaşınız ilerlemişse o tarihlerde başvuru yapan birçok genç ve özellikle bayanlar önünüze geçer ki taleplerde çok fazla artış olduğu için hızlı davranmalısınız.

KOSGEB ‘ E VERİ TABANI KAYDINIZDAN SONRA AŞAĞIDAKİ LİSTELENEN EVRAKLARI HAZIRLAYIP SİZE EN YAKIN KOSGEB BİRİMİNE GÖTÜRÜP, ONAYLATMANIZ GEREKMEKTEDİR.
Esnaf sicil gazetesi,

Oda faaliyet belgesi,

İmza sirküleri,

Yıllık gelir beyannamesi

10 Kişiden az çalışan işletmeler için 6. ve 12. ayın tahakkuk fişi

İş yeri sahibi emekli ise bağkur kesinti yazısı

Kobi Beyannamesi (KOSGEB İNTERNET SİTESİNDEN, VERİ TABANI KAYITTAN ULAŞILACAKTIR.)

Kobi Bilgi Dökümanı(KOSGEB İNTERNET SİTESİNDEN, VERİ TABANI KAYITTAN ULAŞILACAKTIR.)

Sigortalı hizmet listeleri

KOSGEB NEDİR?

Ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanmasında küçük ve orta ölçekli işletmelerin payını ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek, sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla, Küçük ve Orta Ölçekli işletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı kurulmuştur. Kuruluşun kısa adı KOSGEB’dir. KOSGEB, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile ilgili bir Kamu Kuruluşu olup, tüzel kişiliği haiz ve bütün işlemlerinde özel hukuk hükümlerine tabidir.Kısacası küçük ve orta ölçekli işletmelere destek için kurulmuş bir kuruluştur.

KOBİ KİME DENİR?

250 Kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı ya da mali bilançosu 25.000.000-TL’yi (Yirmibeş Milyon Türk Lirası’nı) aşmayan ve KOBİ Tanımı Yönetmeliğinde mikro işletme, küçük işletme ve orta büyüklükteki işletme olarak sınıflandırılan ekonomik birimdir.

KOSGEB VERİ TABANINA NASIL KAYIT OLUNUR?
www.kosgeb.gov.tr adresinden E-KOBİ linkini tıklayarak açılan penceredeki adımları takip ederek kayıt olunabilir. Ayrıca Odamızda da Kosgeb kayıtları açılmaktadır.

Detaylı bilgi için aşağıdaki adrese tıklayın http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/b.aspx?ref=13

Kosgeb’in ; kredi faiz desteğinin yanında ayrıca, Kobi Proje Destek Programı, İşbirliği Güçbirliği destek programı, Tematik Proje Destek Programı, AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı, Genel Destek Programı, Girişimcilik Destek Programı gibi çeşitli destekleri de bulunmaktadır.

 

KOBİ BEYANNAMESİ NASIL DOLDURULUR ?

KOBİ: 250 Kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri 40.000.000 TL’yi (Kırk Milyon Türk Lirası’nı) aşmayan ve Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmelikte mikro işletme, küçük işletme ve orta büyüklükteki işletme olarak sınıflandırılan ekonomik birimdir.

KOBİ Tanımı Yönetmeliği gereği; KOSGEB den desteklerinden yararlanabilmeniz için “KOBİ Beyannamesi” formunu ve eklerini internet ortamında doldurarak çıktısını alıp kaşeli ve imzalı olarak istenen belgeler ile birlikte bağlı olduğunuz KOSGEB Birimine teslim etmeniz gerekmektedir.

KOSGEB’e vereceğiniz beyanlardaki bilgilerin yanlış olmasından doğacak tüm hukuki ve mali sorumluluk işletmenize ait olacaktır.

KOBİ BEYANNAMESİ ni doldurabilmek için öncelikle KOSGEB veritabanına kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıtla ilgili bilgilere http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/b.aspx?ref=1 adresinden ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: AŞAĞIDAKİ KAYIT ADIMLARINIZI ZAMAN AŞIMI OLMAMASI İÇİN MAKSİMUM 15 DAKİKA İÇİNDE TAMAMLAMANIZ GEREKMEKTEDİR.

 1. http://www.kosgeb.gov.tr adresine giriniz ve “E-KOBİ” tıklayınız. Karşınıza gelen ekranda, kullanıcı adı ve şifrenizi giriniz. Gelen sayfa da  kutucuğa tıklayınız.
 2. Giriş yapmak istediğiniz KOBİ beyannamesinin yılını seçiniz ve butonuna tıklayınız.
 3. Sonraki adımda karşına gelen ekrandan işletmenizle ilgli sorulardan
 • işletmenize için uygun olan durumları seçiniz ve butonuna tıklayınız. Seçenekler ile ilgili detaylı bilgiler karşınıza çıkan ekranda mevcuttur. Açıklamaları lütfen dikkatlice okuyunuz.
 1. Karşınıza gelen ekrandaki işletme bilgilerini doldururken işletmenize ait KOBİ beyannamesini doldurduğunuz yılı ait mali ve SGK bilgilerinin doğru olması gerekmektedir. Bu bölümü doldururken işletmenize ait evraklar üzerinden doldurmanız faydalı olacaktır.
  ÖNEMLİ: Net Satış Hasılası ve Mali Bilanço Toplamı bölümlerini kuruş ,nokta veya virgül kullanmaksızın doldurunuz.
  Yetkili Personel bölümünü doldurmak için aşağıdaki gibi Yetkili Ekle ye tıklayınız.

  Karşınıza gelen ekrandaki bilgileri doldurunuz ve butonuna tıklayınız. Yetkili kişinin T.C.kimlik numarası ve GSM numarasının girilmesi zorunludur.
  Yetkili kişi olarak birden fazla kişi ekleyebilirsiniz.
  Girdiğiniz bilgileri düzeltmek için Yetkili Düzelt silmek içinse Yetkili Sil butonlarını kullanabilirsiniz.

 2. Faaliyet Konusu bilgileriniz üye olurken girdiğiniz bilgiler doğrultusunda otomatik olarak gelecektir.
  Faaliyet konunuzun gelen listedekilerden farklı olduğunu düşünüyorsanız, Faaliyet konuzu seçmek için tıklayın butonuna basınız ve karşınıza gelen ekrandan seçiminizi yapıp butonuna tıklayınız.
 3. Adres bilginiz üye olurken girdiğiniz bilgiler doğrultusunda otomatik olarak gelecektir.
  Adres bilgilerinizde değişiklik yapmak, silmek veya yeni adres eklemek istiyorsanız aşağıdaki butonlardan ilgili butona tıklayarak karşınıza gelen ekranlardan işleminizi yapabilirsiniz.
 4. Eksik bilginiz var ve sonra devam etmek istiyorsanız sağ alt taraftaki butonuna tıklayarak kaydedip sonra devam edebilirsiniz. Yukarıdaki tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olduğuna eminseniz butonuna tıklayarak bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
 5. Sonraki adımda karşınıza KOBİ Beyannamesi Rapor çıktıları ekranı gelecektir.
  Bu ekran üzerinden daha önceki adımlarda girdiğiniz beyanınızla ilgili çıktıları almanız gerekmektedir. Aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi İndir butonlarına tıklayınız ve çıktı alınız.
  KOBİ Bilgi Dökümanı ve KOBİ Beyannamesi nin çıktısını alıp kaşeli ve imzalı olarak istenen belgeler ile birlikte bağlı olduğunuz KOSGEB Birimine teslim ediniz. Çıktılara ek olarak aşağıdaki belgeler ekinde istenmektedir.
  Ekinde İstenen Belgeler
  İmza Beyannamesi/Sirküleri
  2. Ticaret Sicil veya Esnaf Sicil Gazetesi
  3. Faaliyet Belgesi
       

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar

4 Yorum yapılmış "Tüm Bilgiler Burada KOSGEB Hangi İşletmeleri Kapsar Nasıl Faydalanılır Şartları Nedir"

 1. Yagmur demişki

  Kosgeb ile ilgileniyorum

 2. Hatun demişki

  Kosgeb nasıl birşey merak ediyorum

 3. elif demişki

  zahire yem, komur,su,satmak için magaza acmak istiyorum.Kosgebten faydalanabilrmiyim.

 4. mustafa demişki

  şaküterı ve cafe karışımı bir işletme açmayıaşamasındayım kosgep yardım edermiYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.