Tüm Depozito Ücretleri Elektrik Su Doğalgaz Ücreti Ne Kadar : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Tüm Depozito Ücretleri Elektrik Su Doğalgaz Ücreti Ne Kadar

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tüm Depozito Ücretleri Elektrik Su Doğalgaz Ücreti Ne Kadar

Elektrik, su, dogalgaz aboneliği açtırmak istiyorsunuz lakin abonelik yani depozito parası ne kadar bilmiyormusunuz sizler için elektrik su doğalgaz aboneligi depozito ücreti ne kadardır araştırmasını yapıp sizlere sunduk sizin de sormak istediginiz sorular var ise bize yorum bölümünden ulaşıp sorabilirsiniz.

Abonelik alırken evinizde mutlaka DASK yani deprem sigortasının olması gerekir. Günümüzde bu sigortanın olmadığı evlere abonelik açılmamaktadır.

Elektrik Aboneliği ücretleri

Elektrik aboneliğini üzerinize alırken ödeyeceğiniz ücreti 4 unsur belirlemektedir: güvence, kesme-açma, dosya bedelleri ve damga vergisi. Güvence bedeli elektrik sözleşmesini yapacak olan kişilerin faturalarını ödememe ihtimalini göz önünde bulundurularak alınan bir nevi depozitodur. Ödeyeceğiniz ücreti belirleyen diğer bir husus da sözleşme gücü yani evinizde buluna priz sayılarına ve lamba miktarına göre belirlenen bağlantı gücüdür. Bu, genellikle sizden önce belirlenmiştir ve kayıtlarda mevcut bir bilgidir. 2015 yılında belirlenen elektrik abone ücretleri şu şekildedir:

5 kW için 113 TL
5,5 kW için 122,30 TL
6 kW için 131,50 TL
9 kW için 187 TL

Su Aboneliği Ücretleri

Evine veya iş yerine su aboneliği açtırmak isteyen kişiler belirli miktarda bir depozito ödemek zorundadırlar. Bu depozitonun bedeli, meskenin türüne göre değişiklik göstermektedir. Depozitoların ödenmesi ilgili kurum veznelerine yapılabileceği gibi, anlaşmalı bankalara da yatırılabilmektedir. 2015 yılı için su abonelik ücretleri;

Ev ve daireler için her bir hane başına: 185 lira
İşyeri, ofis, dükkân için: 388 liradır.

Doğal Gaz Aboneliği Ücretleri

Doğal gaz aboneliği ücretini belirleyen güvence bedelidir. Tıpkı elektrik aboneliğinde olduğu gibi faturaların ödenmeme ihtimaline karşı alınan bu güvence bedelini, evinizde veya işyerinizde kullandığınız tüketim elemanları (soba, ocak, kombi) ve tüketim amacı (ısınma, pişirme) belirler. Buna göre 2015 doğal gaz abonelik ücretleri;

Kombi, ocak ve sıcak su için 423 lira
Soba veya kombi için 357 lira
Yalnızca pişirme ve sıcak su için 86 liradır.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.