Uruguay İşçi Alımı İş İlanları Uruguay da Çalışmak İş Başvurusu : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Uruguay İşçi Alımı İş İlanları Uruguay da Çalışmak İş Başvurusu

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Uruguay İşçi Alımı İş İlanları Uruguay da Çalışmak İş Başvurusu

Uruguay yurtdışı iş imkanları listesinde yer almaktadır siz de Uruguayda çalışmak istiyorum ama uruguay da nasıl çalışılır nereye başvurmak gerekir bilmiyorum diyorsanız yapmanız gerekenleri sizler için aşağıdaki yazımızda paylaştık.

Uruguay ya da yasal adıyla Uruguay Doğu Cumhuriyeti (İspanyolca: República Oriental del Uruguay), Güney Amerika anakarasının güneyinde bir ülkedir. Kuzeyinde Brezilya, batısında Uruguay ırmağı ile Arjantin, güneyinde bu ırmağın denize döküldüğü Rio de la Plata (“gümüş ırmak”) koyu, doğusunda ise Atlas Okyanusu ile çevrilidir.

Ülkedeki insanların yaklaşık yarısı, başkenti ve en büyük kenti olan Montevideo’da yaşar.

Yüzölçümü olarak, Güney Amerika anakarasının (Surinam’dan sonra) en küçük ikinci ülkesidir. Uruguay, Güney Amerika’da ekonomik ve siyasal olarak en dengeli ülkelerden biridir.

“Uruguay” adı, yerlilerin dili olan Guarani’de “Boyalı Kuşlar Irmağı” anlamına gelir.

Bölgeye Avrupalıların ilk yerleşimi 16. yüzyılın başlarında olmuştur.

Uruguay günümüzde uygulanmakta olan günlük 8 saatlik çalışma süresini Dünya’da uygulamaya koyan ilk devlettir.

Aynı zamanda, Dünya üzerinde esrarı yasal hale getiren ilk ülkedir.

Uruguay’a taşınmak çok radikal bir karar olabilir. Ancak mutlaka ve mutlaka gidip o güzel insanların ülkesini görmek gerekir.
Uruguay’a çok uzun süren bir yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz. Uçak biletleri de epey pahalı olsa sa erken alınarak daha avantajlı fiyatlar bulunabilir.
Uruguay vize istemediğinden yasal olarak herhangi bir zorlukla karşılaşılmıyor. Uruguay’a gitmek kolay ama orada çalışıp para kazanmak pek kolay sayılmıyor. Çünkü Uruguay’da çok iş imkanları bulunmuyor. Bu nedenle sadece para kazanmak, para biriktirmek gelinecek bir ülke değil. Ülkede fabrika sayısı çok az. Teşvik olmadığından özel sektörde pek yatırım yapmıyor. Ancak turistik bir yer olduğu için İngilizce ve ülkede konuşulan İspanyolca bilenler başının çaresine bakacak kadar gelir elde edebilir. İşçi hakları çok ülkemizden çok ileride. Gelir düzeyi yerli halk açısından çok yüksek değil, yaşamak için de pek ucuz bir ülke değil.
Yine de bu şartlar altında Uruguay’a yerleşmek isteyenler için göçmenlik bürosuna iş başvurusu yapılabilir. Uruguay sırf para kazanmak, köşe dönmek için gelinecek bir ülke değil. Devletin işlettiği fabrika sayısı çok az. Özel işletmeler de teşvik olmadığından yanaşmıyor bir yer açmaya. İşçi hakları çok ileride, bu gerçek. Ayrıca pek ucuz bir ülke değil. Uruguay en az 1200 dolar geliri olduğunu belgeleyenlere oturma izni veriyor.
Türkiye’den Uruguay’a yerleşmek, orada yaşamak ve çalışmak isteyen çok sayıda Türk var. Eğer yeter ki oraya gideyim, yaşamı sürdürecek kadar para kazanırım derseniz hemen planlara başlayın.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.