Vergi Dairesi Borç Bilgilendirme Servisi Borcum Var mı Ögren : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Vergi Dairesi Borç Bilgilendirme Servisi Borcum Var mı Ögren

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Vergi Dairesi Borç Bilgilendirme Servisi Borcum Var mı Ögren.

 

Vergi dairesi yeni bir yapılanma ile vergi borçlarını anlık ögrenilenebilecek bir sistem geliştirdi bu sistem sayesinde vergi borcunuz olup olmadıgını ögrenmek çok kolaylaşıyor.

 

UYARILAR

Başkanlığımıza intikal eden yazılar, telefonlar ile BİMER ve Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde gelen dilekçelerde; sıkça kendisinin herhangi bir vergi borcu bulunup bulunmadığının sorulması üzerine Başkanlığımızca sürekli ve süreksiz yükümlülüklerden kaynaklanan ve süresinde ödenmediği için vadesi geçmiş olan vergi borcu bulunup bulunmadığına dair mükellef bazlı bilginin belli şartlar dahilinde kamuoyu ile paylaşılmasına karar verilmiştir.

Bu kapsamda, www.gib.gov.tr’de “borç bilgilendirme servisi” hazırlanmış olup bilgi güvenliğine, vergi mahremiyetine ve kanunlardan kaynaklanan mükellef bilgilerinin gizliliğine riayet edilmesi ve borç bilgisi sorgulanmak istenen kişinin gerçekten sorgulayan kişi olduğuna emin olunmak amacıyla bir takım kişisel bilgilerin girişinin yapılması suretiyle buradan gerçek kişi mükelleflerin vadesi geçmiş vergi borçlarını sorgulayabilmeleri imkanı getirilmiştir.

Bununla birlikte, anılan serviste gösterilmekte olan borç bilgisi sadece bilgilendirme amacı taşımakta olup mükelleflerin mükellefiyet ve hesap durumlarına ilişkin her türlü bilgi ve belge mükellefin bağlı bulunduğu vergi dairesi müdürlüğündeki mükellef dosyasında arşivlenmekte olduğundan en güncel borç bilgisi de vergi dairesi müdürlüğündeki dosyalarda tutulmaktadır. Bu nedenle vergi dairesindeki kayıtlar asıldır.

Borç bilgilendirme servisini kullanarak borç bilgisini öğrenmek isteyenler için ayrıca bir sonraki sayfada “SIK SORULAN SORULAR” bölümü oluşturulmuş olup burada gerekli detaylı açıklamalar yapılmıştır.

 

TIKLA VERGİ BORCUN VAR MI ÖGREN

       

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar



Yorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.