Zamanaşımı.org TIKLA ÖGREN Bankada Param Varmı Ne Kadar Var : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Zamanaşımı.org TIKLA ÖGREN Bankada Param Varmı Ne Kadar Var

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Zamanaşımı.org TIKLA ÖGREN Bankada Param Varmı Ne Kadar Var

Tüm bankaların sorgulama sitemi zamanaşımı.org sizlerle aşagıda vermiş oldugumuz ilgili link üzerinden bankalarda kalan paranızı sorgulayabilir bankada ne kadar param var ögrenebilir bankada kaç param var bankada kalan param varmı bankada param kaldı mı bankalarda param varmı detaylı bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

 

Zamanaşımı.org

 

Zamanaşımı : Türkiye Bankalar Birliği üyesi bankalarda 2014 yılsonu itibariyle zaman aşımına uğramış hesaplarınız varsa, dökümü için aşağıdaki arama motorunu kullanabilirsiniz.

Bilindiği üzere, 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre, bankalar nezdindeki mevduat,emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zamanaşımına tabidir. 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesinin uygulamasına ilişkin yayımlanan Yönetmeliğin 8. maddesi gereğince, zamanaşımına uğrayan mevduat,emanet ve alacakların listesi Türkiye Bankalar Birliği internet sitesinde Şubat ayı başından Mayıs ayı sonuna kadar ilan edilecektir.

Bu çerçevede, listede isim ve hesap bilgileri yer alan kişilerin en geç 15 Haziran 2015 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu bankanın herhangi bir şubesine geçerli kimlik bilgileri ile başvurmamaları halinde yasa gereği zamanaşımına uğramış olan mevduat,emanet ve alacakları gelir kaydedilmek üzere Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecektir.

 

Zamanaşımı

Zamanaşımı : 2014 yılı içinde zamanaşımına uğramış Türkiye Katılım Bankalar Birliği üyesi bankalarda hesaplarınız varsa, dökümü için aşağıdaki arama motorunu kullanabilirsiniz.

Bankacılık Kanunu’nun 62 nci maddesi uyarınca, bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklar hak sahibinin son işlem tarihinden başlayarak on yıl içinde aranmayanlar zamanaşımına tabi bulunmaktadır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yürürlüğe konulan Mevduat ve Katılım Fonunun Kabulüne, Çekilmesine ve Zamanaşımına Uğrayan Mevduat, Katılım Fonu, Emanet ve Alacaklara İlişkin Usül ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca, zamanaşımı süresini dolduran katılım fonu hesapları, emanet ve alacaklar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (Fon) ve ilgili katılım bankası yanında Birliğimizce de internet üzerinden ilan edilmektedir.

Listeler, tkbb.org.tr internet sayfasında bulunan “Zamanaşımına Uğrayan Hesaplar” bölümünden Şubat 2015-Mayıs 2015 dönemi içerisinde sorgulanabilir. Yayınlanan listede ismi bulunan hesap sahiplerinin, hesaplarıyla ilgili işlem yapmak için Haziran 2015 ayının 15’ine kadar ilgili katılım bankası şubesine başvurmaları gerekmektedir. Bu tarihe kadar sahipleri tarafından işlem yapılmayan hesaplar zamanaşımına uğrayacak ve Fon’a gelir kaydedilecektir.

Ögrenmek için

Buraya tıklayın

       

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar

14 Yorum yapılmış "Zamanaşımı.org TIKLA ÖGREN Bankada Param Varmı Ne Kadar Var"

« Geri123İleri »
 1. ali demişki

  Hesaplarda param varmı

 2. haci bekir sayir demişki

  Ba kalar turmiyede iyi calisir

 3. Hamdullah Çam demişki

  Benim hesabımda ne kadar para var merak ediyorum

 4. Behice kartal demişki

  Hesabımda para varmı

« Geri123İleri »Yorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.