4A SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır 4 A Tam Döküm Alma : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

4A SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır 4 A Tam Döküm Alma

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

4A SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır 4 A Tam Döküm Alma

4A olarak hizmet sektöründe çalışmaktasınız peki SGK baglantılı 4 A hizmet dökümü nasıl alınır biliyormusunuz?

Bilmiyorsanız sizler için 4A hizmet dökümü alma ile ilgili bilgileri paylaştık siz de aşağıdaki yazıyı okuyarak 4 a hizmet dökümü almayı ögrenebilir bu sayede ne kadar priminiz yatmış ögrenebilirsiniz.

4A Hakkında Kısa Bilgi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) olarak, ülkemizde çalışan kişileri kapsayan, sosyal güvence ve emeklilikleri için gerekli olan koşulları oluşturulabilmesi adına çalışmalarda bulunur. Bu sosyal güvenlik sistemi içerisinde yer alan çeşitli sigorta kolları mevcuttur. 4A olarak yer alan eski sistemde, SSK’ ya prim ödeyenleri kapsamaktadır. İş yerinde sözleşmeli olarak çalışan kişileri kapsamaktadır. 4A statüsü en çok kişinin çalıştığı ve iş sahibi olduğu sigorta koludur.

4A Hizmet Dökümü sayfasını kullanarak adınıza yatırılan toplam sigorta primlerinizi görebilirsiniz.
Sigorta primlerinizin yatırılıp, yatırılmadığını kolayca kontrol edebilir gerekirse hak arayışına başvurabilirsiniz.
İşe giriş ve çıkış tarihlerini hizmet dökümü sayfasından öğrenebilirsiniz.
Çalıştığınız kurum tarafından sigorta primlerinizin hangi maaş tutarından ödendiğini görebilirsiniz.
Emeklilik işlemleri için gerekli bilgilere hizmet dökümü sayfasından erişebilirsiniz.
Hizmet dökümünüzü yazdırarak istenilen kurumlara verebilirsiniz (Onaylı olması gerekli)

4A Hizmet Dökümü Nasıl Alınır

4A güvencesine sahip kişiler, e-Devlet üzerinden hizmet dökümlerini görüntüleyerek istediği taktirde çıktısını alabilirler.

Adım 1

4A Hizmet Dökümü işlemi için alttaki bağlantıda sisteme nasıl giriş yapabileceğinizi gösteren uyarı sayfası yer alıyor. “Kimliği Şimdi Doğrula” butonuna basarak bir sonraki adıma geçiniz. Sisteme e-Devlet, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C kimlik kartı ve Banka hesap bilgilerinizle erişim sağlayabilirsiniz.

Adım 2

e-Devlet sistemi sizden bu adımda daha önceden PTT Şubesinden edinmiş olduğunuz e-devlet şifreniz ve T.C kimlik numaranız ile sisteme giriş yapmanızı istemektedir. Eğer farklı şekilde sisteme giriş yapmak istiyorsanız; Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı ya da Banka sekmesine tıklayarak giriş sayfasını size uygun olanla değiştirebilirsiniz. Genel olarak vatandaşların büyük çoğunluğu e-Devlet şifresini kullanarak bu hizmetlerden yararlanmaktadır.

Adım 3

Eğer işlemleri hatasız olarak gerçekleştirdiğiniz taktirde aşağıdaki ekrandaki gibi 4A Hizmet Dökümü sayfası direk olarak ekranınıza yansıtılacaktır. Bu sayfada toplam primlerinizi, işe başlama tarihinizi, işe giriş çıkışlarınızı ve detaylı hizmet dökümümüzü inceleyebilirsiniz.

4A Hizmet Dökümü Almak için Tıklayınız

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.