Aliexpress te Dispute Nasıl Açılır Ne İşe Yarar Tüm Ayrıntılar : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Aliexpress te Dispute Nasıl Açılır Ne İşe Yarar Tüm Ayrıntılar

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Aliexpress te Dispute Nasıl Açılır Ne İşe Yarar Tüm Ayrıntılar

Bilindiği üzere Aliexpress dünyaca ünlü çin menşeili internet ticaret firmasıdır bu siteden çok çok ucuzu ürünler satın alabilirsiniz.

Ucuz ürün alıyorum derken bazen de istemediginiz durumlarla karşılaşabilirsiniz mesela ürününüz bozuk, kırık, ya da yanlış bir ürün gelebilir. böyle bir durum ile karşılaştıgınızda aliexpress te dispute yani anlaşmazlık başvurusunda bulunabilirsiniz. peki dispute nedir ve nasıl açılır haydi hep beraber okuyalım.


Dispute açmak bir nevi anlaşmazlık olduğunu belirtmektir. Dispute açan kullanıcılar genel olarak ürün beknenileni karşılamadığı için açmaktadırlar. Ürünü satın aldıktan sonra deneme süresi isteyebilirsiniz satıcı bunu kabul eder ve siz de denersiniz denedikten sonra eğer beğenmezseniz iadeye yanaşabilirsiniz. Satıcı ürünün iadesine yanaşmazsa sizde dispute açarsınız konuya aliexpress karar verir.

Ürünü aldıktan ve test ettikten sonra My Orders bölümüne giriniz. Karşınıza çıkan yerden Status’e tıklayınız. Daha sonra Wiev Details kısmından detaylara giriniz. Girdikten sonra Request to extend Purchase Protection kısmına tıklayarak test etme süresini uzatabilirsiniz. Veya test etme süresini bitirmişseniz “Open Dispute” kısmına tıklayınız. Satıcı disputeye 5 gün içinde cevap vermek zorundadır.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.