Araba Farı Parlatma Videolu ve Yazılı Anlatım Temizleme Yenileme Nasıl Yapılır : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Araba Farı Parlatma Videolu ve Yazılı Anlatım Temizleme Yenileme Nasıl Yapılır

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Araba Farı Parlatma Temizleme Yenileme Nasıl Yapılır

Arabalarımızın farları kış ve yaz şartları altında sararmaktadır peki sararan solan araç farı nasıl parlatılır temizlenir cilalanır bilmiyorsanız videolu ve yazılı anlatım ile aşağıdaki yazımızda paylaştık siz de yazımızı okuyarak arabanızın farını yeni gibi yapabilirsiniz yapamadıgınız birşey olursa bizlere yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Matlaşmış araba farı nasıl temizlenir

Gereken malzemeler, ince su zımparası (eğer çizikler derin ise 300-600 numaraya kadar zımpara kullanılabilir) El tipi polisaj makinası, uygun sünger, sıvı pasta, plastik cilası ve maskeleme için kağıt bant.

İşlem sırasına göre;

Öncelikle farınızı kağıt bant ile maskelemelisiniz, kaportayı kapatacak şekilde bu işlemi yapmalısınız aracınızın boyası işlemden etkilenmesin.

Çiziklerin derinliğine uygun zımparayı seçtikten sonra küçük parça halinde kesip ıslatarak fazla basınç göstermeden zımparalamaya başlıyın zımparanıza gelen katmanlar far yüzeyini matlaştıran kir ve akriliğin yüzeyidir. Farı zımparaladıkça daha da matlaşacaktır korkmadan deva edin. Eğer orta kalınlık bir zımpara seçmişseniz daha ince bir zımparaya geçin ve zemin pürüzsüz olana kadar bu işleme devam edin. İşle bittiğinde farınızı yıkayın ve çok iyi kurulayın.

Şimdi sırada pasta işlemi var bu işlem farın yüzeyini iyice temizlemek için kullanılır arzu ederseniz bu aşamayı atlayabilirsiniz. Pastayı süngerinize alın ve ağır devirde polisaj ile uygulayın.

Pasta işleminden sonra son işlem ciladır. Cilanızın plastik cilası olması şarttır. Cila yaptığınız işlemin korunması için bir nevi akrilik görevi görecektir. Cilayı temiz bir süngere alın ve polisaj makinesi ile yedirerek uygulayın ve mutlu son farlarınız arabanız fabrikadan çıkmış kadar parlak.

Eğer farlarınızın iç kısımlarında toz, kir vs var ise farları çıkartıp içlerini silmelisiniz.

Ya da diş macunu ile farlarınızı temizleyebilirsiniz.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.