Bandırma da Kuş Yuvası Yarışması Düzenleniyor : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Bandırma da Kuş Yuvası Yarışması Düzenleniyor

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Bandırma da Kuş Yuvası Yarışması Düzenleniyor

Bandırma Balıkesir’in deniz kıyısı kenti harika çevresi ve hayvan dostu vatandaşları bulunmakta Bandırma ya ilçe demek bence hakaret olur herşeyi ile il olmayı hak eden bir kent neyse biz asıl konumuza dönelim Bandırma da kuş yuvası yarışması düzenlenmekte yarışmada ki şartlar ve ödüller aşagıda verilmiştir.

“KUŞLAR YUVASIZ KALMASIN”
KAMPANYASI ŞARTNAMESİ

AMAÇ:
Doğal yaşamın vazgeçilmez güzelliği olan ve Festivalimizin çıkış noktasını oluşturan kuşların; kent yaşamı içinde varlıklarını sürdürebilmelerine yardımcı olmak ve kuşlara barınma olanağı sağlamak amacıyla yapay yuvalar kazandırmak, kentimizin en önemli değerlerinden biri olan Kuşcenneti’ne ve kuşlara özellikle çocukların duyarlılığını arttırmak, onlara kuş ve doğa sevgisini aşılamak, çevre korumacılığı bilincini yerleştirmek.

KATILIM KOŞULLARI:
1- Kampanya herkese açıktır.
2- Yuvalar, ötücü kuş türleri için tasarlanacaktır.
3- Yuva ağaç dallarına asılabilecek özellikte yapılmalıdır.
4- Yuvaya giriş ve çıkışlar için çapı en az 3 cm büyüklüğünde giriş delikleri bırakılmalıdır.
5- Giriş deliği tabandan en az 12,5 cm yukarıda olmalıdır.
6- Yuva yapımında galvanizli çivi ve vidalar kullanılmalıdır.
7- Yuva tabanında mutlaka su boşaltma delikleri açılmalıdır.
8- Yuvanın iç kısmının ön yüzeyi, (giriş deliğinin olduğu bölüm) kuşların tırmanmaları için pürüzlü olmalıdır.
9- Yuvaların gerektiğinde temizlenebilmesi için bir kapağı açılabilir özellikte olmalıdır.
10- Yuvanın iç yüzeylerine su bazlı koruyucu vb. hiçbir kimyasal malzeme sürülmemelidir. Dış yüzeye uygulanan bu tür işlemlerde, giriş deliğinin çevresine kimyasal malzemelerin sürülmemesine dikkat edilmelidir.
11- Kuş yuvaları doğal ortama uygun renklerde ve biçimlerde tasarlanmalıdır.
12- Kampanya sonunda toplanan kuş yuvaları kentimizde ve Kuşcenneti’nde doğal ortamlara asılacağından dış koşullara dayanıklı malzemeden yapılmalıdır.
13- Yuvanın şekli tamamen serbesttir.

KATILIM VE TESLİM:
Kampanyaya katılmak isteyenler yaptıkları kuş yuvalarını 27 Nisan – 8 Mayıs 2015 tarihleri arasında Belediyeye teslim edeceklerdir.

SERGİ:
Kampanyaya katılan yuvalar arasında seçici kurul tarafından yapılacak değerlendirme sonucu seçilen 50 yuva, festival günlerinde sergilenecektir.

ÖDÜL:
Kampanyaya katılımı kabul edilen her yuvanın sahibine “Kuş Dostu” sertifikası ve tişörtü hediye edilecektir. Ayrıca seçici kurul tarafından belirlenecek;
Birinciye dizüstü bilgisayar
İkinciye mini dizüstü bilgisayar
Üçüncüye tablet
7 kişiye de çeyrek altın verilecektir.

DEĞERLENDİRME:
Sergilenecek ve ödül alacak yuva çalışmalarının belirlenmesinde; İŞLEVSELLİK, ÖZGÜNLÜK, GÖRSELLİK kriterleri dikkate alınacaktır.
KAMPANYA SONUCU ELDE EDİLEN YUVALARIN TAMAMI, KENT İÇİNDE VE KUŞCENNETİ MİLLİ PARKI’NDA AĞAÇLARA ASILACAK VE KUŞLARA YUVA OLACAKTIR.
Bilgi İçin Telefon: 0.266.711 11 16 – 711 11 26 – 711 11 27

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.