Dağ 2 Filmi Ömer Halisdemir Harun Kılınç Yunus Emre Uçar Hakkında : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Dağ 2 Filmi Ömer Halisdemir Harun Kılınç Yunus Emre Uçar Hakkında

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dağ 2 Filmi Ömer Halisdemir Harun Kılınç Yunus Emre Uçar Hakkında

Dağ2 Filmi vizyona girdiğinden bu yana gişe rekorları kırdı Dağ 2 filmi içerisinde bahse konu açıklama şu şekilde paylaşılmıştı.

Bu film, Ömer Halisdemir gibi astsubaylara, Harun Kılınç gibi subaylara, Yunus Emre Uçar gibi uzman erbaşlara sahip olan;

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ ve bütün fedakar askerlerine ithaf edilmiştir.

Biz de bu açıklamaya istinaden açıklamada adı geçen şehitlerimiz hakkında bu yazımızı hazırladık.

Ömer Halisdemir

Ömer Halisdemir, Doğum tarihi 4 Mart 1974, Çukurkuyu, Bor, Niğde – Şehadet’e erme tarihi 16 Temmuz 2016, Ankara, 2016 Türkiye askerî darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevliyken, komutanlığı ele geçirmeye kalkışan darbe yanlısı Tuğgeneral Semih Terzi’yi alnından vurarak öldüren koruma astsubayıdır. Kendisine “vur” emrini Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı vermiştir.

Yedi çocuklu bir aileden gelen Ömer Halisdemir çocukluğunu Niğde’nin Çukurkuyu beldesinde geçirmiştir. Çukurkuyu’da okul sonralarında çobanlık yapmıştır. Hatice Halisdemir ile olan evliliğinden Elifnur ve Doğan Ertuğrul adlarında iki çocuk sahibi olmuştur. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde yurt içinde ve yurt dışında görev yapmıştır. Babası Hasan Hüseyin Halisdemir’in aktardığı bilgiye göre, vurduğu komutan Semih Terzi ile Afganistan’da birlikte görev yapmıştır.

Şehit subay Harun Kılınç

Şehit Harun Kılınç

Şehit subay Harun Kılınç Kahramanmaraş Elbistanlıdır 13 NİSAN 1992 YILINDA ŞEHİT Olmuştur şehidimiz hakkında fazla bilgi bulunmadıgı için maalesef elimizden birşey gelmiyor şehidimizin yakınları ve tanıyanlar var ise bizlere yorum bölümünden yazarak kendisi hakkında bilgi sahibi olmamızı saglayabilirler.

Şehit Yunus Emre Uçar

Şehit Yunus Emre Uçar

Konyalı evli ve bir çocuk babası Piyade Uzman Onbaşı Yunus Emre Uçar, Hakkari’nin Çukurca İlçesinde bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik yürütülen operasyonda şehit düştü. 24 yaşındaki şehit Uçar’ın cenazesi memleketi Konya’nın Sarayönü İlçesi Ladik Mahallesi’nde toprağa verildi.

Ziyaretçilerimizden Ahmet Bey’in yazdıkları:

Dağ 2 filminde ki Veysel Komutanın yaşadıkları aslında Şehidimiz Harun Kılınç’ın yaşadıklarıdır. Aslında Filmin kurgusu tamamen Şehit Harun Kılınç’tan gelmektedir.Daha detaylı bilgi için Elbistanın Sesi Gazetesinde Harun Kılınç ile ilgili metni okumanızı öneririm

       

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar

1 Yorum yapılmış "Dağ 2 Filmi Ömer Halisdemir Harun Kılınç Yunus Emre Uçar Hakkında"

  1. mehmet demişki

    Şehit Subay Harun Kılınç’ın hemşehirlisi olarak sizlere bilgi vermek için yazıyorum.Dağ 2 filminde ki Veysel Komutanın yaşadıkları aslında Şehidimiz Harun Kılınç’ın yaşadıklarıdır. Aslında Filmin kurgusu tamamen Şehit Harun Kılınç’tan gelmektedir.Daha detaylı bilgi için Elbistanın Sesi Gazetesinde Harun Kılınç ile ilgili metni okumanızı öneririm.Yorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.