Etimatik Bor lu Deterjan Eti Matik Nedir Nerede Satılır Fiyatı Ne Kadar. : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Etimatik Bor lu Deterjan Eti Matik Nedir Nerede Satılır Fiyatı Ne Kadar.

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Etimatik Bor lu Deterjan Eti Matik Nedir Nerede Satılır Fiyatı Ne Kadar

 

Tamamen yerli üretim tamamen dogal maddelerden üretilen Etimatik deterjan peki bu deterjan nerede bulunur fiyatı nedir içerigi nedir hep beraber inceleyelim.

Eti matik izmir Eti matik ankara etimatik eskişehir etimatik bursa etimatik balıkesir eti matik kütahya

Etimatik

Etimatik piyasada,3 kilogram ve 5 kilogramlık ürünlerle piyasaya sunulan yüzde yüz kamu malı olan Etimatik uygun fiyatla satışa çıkarıldı.İlk günden yoğun taleple tüketiciyle buluşan yerli sermaye malımız Etimatik,uygun fiyatıylada sektörde lider olacağa benziyor.3 kilogramlık ürünün fiyatı 4,55tl
5 kilogramlık ürünün fiyatı ise 7,55 tl olarak belirlendi.Diğer ürünlere göre fiyatı yüzde ellinin altında olması aynı zamanda kullanım özelliğiylede tüketici dostu olması bekleniyor.Etimatik detarjanının belirgin özellikleri doğal olaması,fosfat ve petrol ürünleri içermeyen detarjan;
.Doğal temizlik ürünü
.Kireç çözücü
.Evsel ve endüstriyel lekelerin temizlenmesi
.Çamaşır yumuşatma özelliği
.Ön yıkamasız temizlik
.Hijyenik etki
.Renkleri soldurmaması
Gibi bir çok özelliği barındırmasıylada ön plana çıkıyor.İki çeşit ürünle çıkan Etimatik Hassas ve normal çamaşırlar diyerek iki ürüne ayrılayor.Vatandaşlarımızın bu ürüne Etimaden işletmelerindeki lojmanlar nizamiyesinden temin edebilirler.Daha detaylı bilgi ve ticari alımlar için 0312 2942111 nolu telefondan irtibata geçebilirler.

 

 • Doğal Temizlik Ürünü

 • Fosfat içermez

 • Petrol Türevi Katkı Maddeleri içermez   

 • Ağartıcı Kimyasal Katkı Maddeleri içermez

 • Çamaşırı Yumuşatma Özelliği

 • 60 °C’de Beyazlarda, 40 °C’de Renklilerde Güçlü Temizleme Performansı

 • İki Performans Bir Arada

 • Renkleri Soldurmadan Temizleme

 • Mantar Oluşumunu Önlediğinden Koku Giderme Özelliği

 • Evsel ve Endüstriyel Lekelerin Temizlenmesinde Etkili

 • Doğal Hammaddeler Nedeniyle İnsan Sağlığı ve Çevre Açısından Güvenilir

BORATLAR ve DETERJAN

Boratlar; leke çıkarma işlemini kolaylaştırma ve ağartma, enzimleri stabilize etme, alkali tamponlama, suyu yumuşatma ve sürfaktan olarak kullanılan malzemenin performansı artırmak gibi özelliklerinden dolayı temizlik sektöründe önemli bir yere sahip olup temizlik sektöründe daha etkin şekilde kullanılması için Ar-Ge çalışmaları yapılmaktadır.

Boratlar, birçok farklı şekillerde çamaşır deterjanları, ev veya endüstriyel tipi temizleyiciler ile kişisel bakım ürünleri imalatında kullanılır.  Bu uygulamalarda, boratlar; leke çıkarma işlemini kolaylaştırma ve ağartma, enzimleri stabilize etme, alkali tamponlama, suyu yumuşatma ve sürfaktan olarak kullanılan malzemenin performansı artırmak gibi hizmetler vermektedir. Aynı zamanda kişisel bakım ürünlerinde bakteri ve mantarların kontrol edilmesine yardımcı olurlar.
Yeni çalışmalarda çamaşır sabunlarında temizleme etkisini artırmak, kirin yüzeye yeniden yapışmasını azaltmak, daha parlak, daha temiz giysiler için boratlar göstermektedir.
Boratlar ve perboratlar deterjana avantajlar kazandırırlar. Borat ve perboratların deterjanlara kazandırdıkları avantajlar şunlardır:

a)   Alkalin tamponlama ve pH kontrolü

b)   Su yumuşatma (karmaşık bir çözünebilir kalsiyum kompleksi üreterek)

c)    Sürfaktan (yüzey aktif maddesinin) performansını arttırmak

d)   Kirin yüzeye yeniden yapışmasını önlemek (redeposition)

e)   Perboratlar mükemmel bir deterjan ağartıcılardır.

Yapılan çalışmalarda bor bileşiklerini kullanım alanını genişleterek leke çıkarma ve hijyende piyasadaki çamaşır deterjanlarıyla rekabet edebilen, insan sağlığı ve çevreye hassas bor katkılı bir deterjan geliştirilmiştir.

SİZE AİT TESİSLERDE SİZİN İÇİN ÜRETİLDİ!

Eti Matik Bor Temizlik Ürünü özellikle giysi, tekstil, benzeri eşyaların ve endüstriyel (hastane, otel, yurt vs) çamaşırların temizliğinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

Ürünün en büyük özelliği kimyasal içerikler taşıyan petrol türevi malzemeler kullanılmadan doğal temizlik malzemesi olmasıdır.

Eti Matik Bor Temizlik Ürünü, içeriğindeki doğal hammaddeler sayesinde insan sağlığı ve çevreye duyarlıdır.

Yüksek alkaliteye ve dolayısıyla yüksek yüzey temizleme gücüne sahiptir.

Eti Matik içerisindeki bor sayesinde kalsiyum iyonu ile çözünen kompleksler oluşturur ve bu durum hem yıkama suyunu yumuşatıp temizlik etkisinin daha iyi olmasını hem de yıkamadan sonra çamaşırların yumuşaklığını korumasını sağlar. Böylelikle yumuşatıcı kullanımına gerek kalmaz.

Laboratuvarda yapılan yıkama suyu analizlerine göre Eti Matik 40 derece ve üstü sıcaklıklarda çamaşırda hiçbir kalıntı bırakmamaktadır.

Eti Matik Bor Temizlik Ürünü renklilerde de güvenilir şekilde kullanılabilir. Boraks doğal bir temizleyici olduğundan renklilerde renk kaybı ve çamaşırın yıpranması gibi sorunlara yol açmamaktadır.

Piyasadaki deterjanlarda çamaşır makinesinin metal kısmının ve tabakalarının korunması için sodyum silikat, benzotriazol gibi bazı katkı kimyasallarına ihtiyaç vardır. Boraks bu koruma işlemini sudaki ağır metalleri bünyesine alarak çökeltmekte ve böylelikle makineler için kireç önleyici başka kimyasallara gerek kalmamaktadır.

Otomatik Çamaşır Makinelerinde kullanılan deterjanların köpürmesi istenen bir durum değildir ve bu sebeple piyasadaki deterjanlara köpük düzenleyici kimyasallar eklenmektedir. Eti Matik Bor Temizlik Ürünü ise neredeyse hiç köpük oluşturmadan çamaşırları temizlemektedir.

TESTLER

Eti Matik Bor Temizlik Ürünü leke çıkarma performansını belirlemek üzere, deterjan performans testleri konusunda yetkin laboratuvarlara test analizleri yaptırılmak üzere numuneler gönderilmiştir. Bu konuda, Ege Üniversitesi Tekstil ve Konfeksiyon Araştırma-Uygulama Merkezi Deney Laboratuvarları’na ve uluslararası bir laboratuvar olan İntertek Test Hizmetleri A.Ş. firmasına yıkama testleri yaptırılmış olup sonuçlar tatmin edici bulunmuştur.

Ayrıca Eti Matik Bor Temizlik Ürününün performans çalışmalarını endüstriyel ölçekte denemek üzere Ankara Zübeyde Hanım Kadın Doğum Hastanesi, Yıkama ve temizleme sektörünün önde gelen kuruluşlarından olan Ankara Laundry Group tesislerinde ve Sincan Lokman Hekim Hastanesi’nde yıkama test çalışmaları yapılmıştır. Çalışmalar sonucunda Eti Matik Bor Temizlik Ürünü yüksek performans göstermiş olup gerek hastane gerekse firma yetkililerince başarısı teyit edilmiştir.

Tüm bu deneme test çalışmaları ve analizler sonucunda, Teknoloji Geliştirme Başkanlığınca, Eti Matik Bor Temizlik Ürünü için Türk Patent Enstitüsüne “Patent”, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Kurumu’na ise piyasaya arz edilmesi kapsamında “Tescil” başvurusunda bulunmuş, gerekli işlem ve prosedürler sağlanarak 28/10/2013 tarihinde Sağlık Bakanlığından Bildirim Kayıt Belgesi alınarak tescili yaptırılmıştır.

 

Eskişehir Alanönü satış magazası açılmıştır

AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

       

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar

101 Yorum yapılmış "Etimatik Bor lu Deterjan Eti Matik Nedir Nerede Satılır Fiyatı Ne Kadar."

« Geri12...1718192021İleri »
 1. Murat demişki

  İzmir de nereden alabilirim

« Geri12...1718192021İleri »Yorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.