Kudret Narı Nedir Kudret Narı Faydaları Hangi Hastalıga İyi Gelir : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Kudret Narı Nedir Kudret Narı Faydaları Hangi Hastalıga İyi Gelir

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kudret Narı Nedir Kudret Narı Faydaları Hangi Hastalıga İyi Gelir

Bu konumuz da Kudret Narı hakkında bilgiler bulacaksınız Kudret Narı faydaları Kudret Narı nedir Kudret Narı hangi hastalıga iyi gelir Kudret Narı hakkında tüm bilgiler Kudret Narı faydası Kudret Narı neye iyi gelir Kudret Narı bitkisi Kudret Narı meyvesi.

Araştırmalara göre; Kudret Narı, parçalı yapraklı, tırmanıcı, otsu bir yıllık bir bitkidir. Meyvesi olgunlaşınca, birbirinden ayrılır.

Sarı çiçekler açar, turuncu-sarı renkli meyveler verir. Anavatanı Hindistan’dır. Kudret Narı’nın gastrit ve ülser karşıtı etkisi, kudret narı meyvesinin bağışıklık sistemini güçlendiren özelliklerinden destek alıyor olabilir. Yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içererek bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Kudret Narı Hangi Hastalıklara İyi Gelir

New York Üniversitesinde yapılan bir araştırmada kudret narında HIV virüsünün çoğalmasını engelleyen bir protein keşfedildiği bildirilmektedir.

Aynı zamanda kudret narının, antibiyotik etkisinin olduğu, lutein ve lycopene içeriği tümör büyümesini engelleyici özellikte olduğu da bildirilmektedir.

Mide ülseri, Egzama ve diğer cilt rahatsızlıklarda olumlu sonuçlar alınmasında yardımcı olabilir. Yaraların çabuk iyileşmesinde ve çabuk kapanmasında etkilidir. Asya’da mide problemleri ve kan şekerinin kontrolü için yaygın olarak kullanılır.

Karaciğeri destekleyici, egzama ve sedef üzerinde olumlu etkileri mevcuttur. Bağırsak tembelliğini gidermede, hücreleri yenilemede ve rahim yaralarını gidermede etkileri üzerine araştırmalar mevcuttur.

Kudret Narının Kullanım Şekli ve Kullanım Miktarı

Olgunlaşarak kavuniçi rengi alan meyve ezilir, bir miktar balla karıştırılıp sabahları aç karnına yenilir. Bu şekilde en az 41 gün kullanılır. Taze meyve bulunmayan mevsimde ise halis zeytinyağı içinde bekletilen kudret narı aynı şekilde kullanılabilir.

Yanık ve cilt yaraları için lapa haline getirilerek cilde uygulanır.
Çekirdeklerinin kullanımında ise yıkanarak temizlenen çekirdekler ikiye ayrılır ve saf zeytinyağı içinde bekletilirek elde edilen karışım kullanılabilir. Meyvesinin kabukları kurutularak toz haline getirilerek de kullanılabilir.

Bilinen hiç bir yan etkisi yoktur.

– Pek çok bitki üzerinde yeterli bilimsel çalışma olmadığından bilinçsizce ve doktor tavsiyesi olmadan kullanıldığında istenilmeyen yan etkilere sebebiyet verdiği unutulmamalıdır.
Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikayetiniz ne olursa olsun, buradaki bilgiler ile kendi kendinizi tedavi etmeye kalkışmayınız.

Kudret narı bilinçsiz kullanıldığında karaciğere zarar verebiliyor.

Tedaviye destek amaçlı kullanılabilen Kudret narı bir bitkisel destek! Dikkatli kullanılmadığında karaciğere zarar verebiliyor.

Ayrıca kan şekerini düşürdüğü için şeker hastalarının, özellikle insülin kullanan hastaların dikkatli kullanmasında fayda var.

Düşük ve kanama ihtimalini artırdığı için bu desteği hamilelerin kullanması uygun değil.

Kudret narı suyunun pankreas kanseri riskini azaltabileceği belirlendi.

Colorado Üniversitesinden bilim adamlarının araştırması, kudret narı suyunun pankreas kanseri hücrelerinin enerji kaynağını (glikoz) keserek ölmesini sağladığını gösterdi.

Araştırmacılardan Rajesh Agarwal, 3 yıl önce kudret narı özünün meme kanserinde etkili olduğunun görüldüğünü, bu çalışmayla bir adım daha atarak, özellikle Asya ülkelerinde tüketilen kudret narı suyunun pankreas kanserine de umut ışığı olabileceğini belirlendiklerini bildirdi.

Kudret narının Çin ve Hindistan’da geleneksel tıpta tip 2 diyabetin tedavisinde kullanılmasından yola çıkan Agarwal ve ekibi, fareler üzerindeki araştırmada, kudret narı suyu ile beslenen hayvanların pankreas kanserine yakalanma riskinin yüzde 60 az olduğu sonucuna vardı.

‘Carcinogenesis” dergisinde yayımlanan araştırma sonuçlarının, pankreas kanserinin tedavisi için yeni ilaçların geliştirilmesine ışık tutabileceği belirtildi.

Kudret narı (Momordica charantia), kabakgiller (Cucurbitaceae) familyasından tropik iklim bölgelerinde yetişen gıda ve ilaç olarak kullanılan bitki türü.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.