Ölmek Üzere Olna Solmaya Başlamış Çiçek Nasıl Canlandırılır : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Ölmek Üzere Olna Solmaya Başlamış Çiçek Nasıl Canlandırılır

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Ölmek Üzere Olna Solmaya Başlamış Çiçek Nasıl Canlandırılır

Çok sevdiğiniz bir çiçeginiz var uzun zamandır bakımını yapıyorsunuz her sene çok güzel çiçek açıyor ama bir gün solmaya başlıyor yani bir nevi ölmeye başlıyor peki solmak üzere olan çiçekler nasıl canlandırılır ne yapmak gerekir bunun hakkında sizlere çiçekleri canlandırmanın püf noktalarını yazıyoruz.

Evinizdeki ya da bahçenizdeki çiçeklerin canlanması için; çiçeklerin aldığı güneş miktarını ayarlama, toprakta gübreleme yapma ve sulama düzenine dikkat etmek gereklidir.

Bitkiler, ısı ve ışık, toprak ya da sulama nedeniyle zaman içerisinde canlılığını yitirebildiği gibi, bazı durumlarda çiçeğin eski haline döndürülmesi mümkün olmaz. Çiçeklerin tamamen solarak ölmeye başlaması durumunda, bitkiyi kurtarmak oldukça zor olduğu gibi, canlılığını kaybeden çiçekler, birkaç düzenleme ile eksi canlılığına kavuşturulabilir.

Çiçeğin dalları ya da bir kısmı kuruyarak dökülmeye başladıysa, tüm ölü dalları kesin. Bu işlem, çiçeğin canlı dallarının güneş ışığından daha fazla yararlanmasını sağlayacaktır.

Toprağı sadece kuru olduğu zamanlarda sulayın. Ancak toprağın tamamen kurumamasına dikkat edin.

Çiçeğin kuru dallarının sayısının çok fazla olması durumunda, toprak için gübre kullanın ve düzenli sulamaya dikkat edin.

Eğer seramik saksı kullanıyorsanız, değiştirebilirsiniz. Seramik saksılar suyun daha hızlı emilmesini sağladığı için toprağın kurumasına yol açabilir.

Bazı çiçeklerin fazla miktarda güneş ışığı alması, hızlı kurumlarına yol açar. Bu nedenle, güneş ve sulama konusunda tüm çiçeklerinizle ayrı ayrı ilgilenin.

Çiçeğin türünü öğrenmeniz ve bu doğrultuda toprak değişimi ve sulama yapmanız gerektiğini unutmayın.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.