TIKLA BAŞVUR Alarko Şirketler Topluluğu İş Başvuru Formu : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

TIKLA BAŞVUR Alarko Şirketler Topluluğu İş Başvuru Formu

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

TIKLA BAŞVUR Alarko Şirketler Topluluğu İş Başvuru Formu

Alarko şirketler topluluğu çok uzun yıllardır şirket olarak bir çok işe imza atmıştır şirketin bugünü dünü ve hakkında tüm detayları aşağıda ki yazımız da yer almaktadır.

Siz de Alorko da işe girmek istiyorum diyorsanız ilgili yazımızı okuyarak nasıl işe girildiğini öğrenebilir yazımız da bulunan link’e tıklayarak başrunuzu yapabilirsiniz.

1950’ler Şirket ismi faaliyetlerini simgelemek üzere bu sözcüklerin ilk harflerinin birleşmesinden oluştu:

‘AL’: Alım – Satım
‘AR’: Araştırma – Geliştirme
‘KO’: Komple Tesisler Kurma
Yıl 1954 Alarko’nun Isıtma – Klima – Soğutma Taahhütlerini ifa etmek üzere, kurucuları İshak Alaton ve Üzeyir Garih’ten oluşan kadrosu ile iki ortaklı, 20.000 TL sermayeli Kollektif Şirket halinde İstanbul’un Bankalar Caddesi Vefai Hanı’nda, tek odada faaliyete başlaması.
Yıl 1955 Alarko’nun yeni ve ileri teknikler getirerek sınai Isıtma – Klima – Soğutma Taahhüdü işlerine yönelmesi.
Yıl 1956 O yıllarda ülkemizin içinde bulunduğu döviz darboğazı nedeniyle dış alımı yapılamayan, konusu ile ilgili sınai mamullerin imali için Alarko’nun “üretim” dalına geçme çabası, atölyecilik devresi.
Yıl 1959 Alarko’nun “mühendislik” dalına önem vererek termodinamik ile ilgili sınai problemlerin çözümüne girişmesi. 10 kişiyi aşkın bir mühendis grubu oluşturması. Tümü ile yerli olanaklarla o güne kadar Türkiye’de yapılması düşünülemeyen Merkez Bankası Banknot Matbaası, Sümerbank Malatya İlave Dokuma Kompleksi gibi çapraşık klima tesislerini başarı ile gerçekleştirmesi.

Başvurunuzu yapabilmek için
Buraya tıklayın

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.