TIKLA SORGULA E Devlet Miras Sorgulama Sayfası : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

TIKLA SORGULA E Devlet Miras Sorgulama Sayfası

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

TIKLA SORGULA E Devlet Miras Sorgulama Sayfası

Soy ağacı sorgulama, Seferberlik sorgulama ve bir çok sorgulama derken şimdi de e-devlet üzerinden MİRAS sorgulama uygulaması başladı işte tüm detaylar aşağıdaki yazımızda.

E Devlet miras sorgulama işlemi, vatandaşların rağbet ettiği bir diğer uygulama oldu. Devlet uygulamalarını bürokrasiyi azaltabilmek için çevrimiçi platforma taşıyan kamu kurumları, bu kez miras sorgulama işlemini erişime açtı. Peki, E Devlet miras sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte, veraset ilamının kolayca görüntülenebildiği ekran hakkında bazı bilgiler

Son dönemde “Soy Ağacı” ve “1853-1928 Dönemine Ait Şehit Bilgisi Sorgulama” hizmeti başlatan e-Devlet uygulaması bu kez de sistem üzerinden “Mirasçılık Belgesi” hizmeti vermeye başlıyor. 6 Mart tarihinden itibaren verilmeye başlanacak hizmet ile ölüm tarihi 1990 yılı sonrası olan kişiler için “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talebinin UYAP sisteminden yapılması zorunlu hale getirildi.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

“Yargı birimlerinden alınan “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talepleri UYAP üzerinden elektronik ortamda 06.03.2015 tarihinden itibaren verilmeye başlanmıştır. 16.12.2016 tarihinden itibaren yargılamayı gerektiren durumlar hariç olmak üzere ölüm tarihi 1990 yılı sonrası olan kişiler için “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” talebinin UYAP sisteminden yapılması zorunlu hale getirilmiştir. Bu kapsamda yukarıdaki koşula uyan “Mirasçılık Belgesi Verilmesi” ve Mirasçılık Belgesinin İptali” kararları bu hizmet üzerinden görüntülenebilecektir.”
Buraya Tıkla Sorgula

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.