TIKLA SORGULA İsme Göre İsimden Tapu Sorgulama Nasıl Yapılır : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

TIKLA SORGULA İsme Göre İsimden Tapu Sorgulama Nasıl Yapılır

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

TIKLA SORGULA İsme Göre İsimden Tapu Sorgulama Nasıl Yapılır

Merhaba sevgili ziyaretçilerimiz bugün sizlere tapu işlemlerinde isimden tapu sorgulama tapuda isim ile yer belirleme tapu sorgusu hakkında bilgiler verecegiz siz de tapu sorgulama ile ilgili bilgiler arıyorsanız yapmanız gterekenleri aşapıdaki yazımızda paylaştık umarız işinize yarayan bilgiler aşağıdaki yazımızda yer alıyordur.

Tapu Bilgilerini öğrenme

İnternet üzerinden kendinize ait olmayan bir yerin tapu Malik bilgilerini öğrenmeniz mümkün değildir. Bu işlem için taşınmazın kendinize ait olması zorunludur, kendinize ait, arsa, tarla veya taşınmazın bilgilerini ise E-Devlet üzerinden T.C Kimlik bilgileriniz ile giriş yaparak yani oturum açarak öğrenebilirsiniz.

Bu hizmetten faydalanmak için, aşağıdaki kimlik doğrulama yöntemlerinden sizin için uygun olan bir tanesini kullanarak sisteme giriş yapmış olmanız gerekmektedir.

e-Devlet Şifresi
Mobil İmza
Elektronik İmza
T.C. Kimlik Kartı
Banka

Henüz E-Türkiye (www.turkiye.gov.tr) şifreniz yok ise PTT merkezlerinden sembolik bir ücret karşılığında kimliğinizi ibraz ederek alabilirsiniz.

Bunun dışında tapu kayıtlarına dair bilgi belgelerin (bir kimsenin adına kayıtlı gayrimenkul bulunup bulunmadığına dair bilgi de dahil olmak) internet, faks veya posta yoluyla şahıslara bildirilme imkanı bulunmamaktadır. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 1993/4 sayılı genelgesi doğrultunda size en yakın Tapu Müdürlüğüne müracaat ederek kimlik tesbitinizin yapılmasını mütekaip istem formunun tanzimi ile isteme dair belgelerin istemi alan Müdürlük tarafından ilgili Tapu Müdürlüğüne gönderilmesine mütakaip, ilgili Tapu Müdürlüğünce gerekli incelemenin yapılmasını ardından, istemi alan Müdürlüğe fax ile gayrimenkul varlığı bulunup bulunmadığına dair bilgi ile varsa gayrimenkul bilgileri gönderilebilmektedir.

Tapu bilgisi sorgulamak için Buraya Tıklayın

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.