Tüm Ayrıntılar Adres İkametgah Degişikligi Nasıl Yapılır Gerekli Belgeler : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Tüm Ayrıntılar Adres İkametgah Degişikligi Nasıl Yapılır Gerekli Belgeler

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tüm Ayrıntılar Adres İkametgah Degişikligi Nasıl Yapılır Gerekli Belgeler

Ayrıntılı biçimde ikametgah degişikligi adres degiştirme nasıl yapılır neler gereklidir hepsini anlatacagız.

Adres Değişikliği

Adres değişikliğinden önce ilk olarak yapmanız gereken

taşındığınız yeni evin faturalarını kendi üstünüze almanız gerekir. Bu faturalar bu adreste kaldığınızı kanıtlar. Daha sonra üzerinize olan bir fatura ve nüfus cüzdanınız ile taşındığınız evin bağlı olduğu yerdeki nüfus müdürlüğüne müracaat edebilirsiniz. Müracaat sonrası yeni ikametgah adresinizi içeren ikametgah belgenizi hemen alabilirsiniz. Bu işlem sıra yok ise uzun sürmez.

İkamet adresini yeni değiştirenlerin üzerine bir fatura olmayabilir. Üzerine fatura olmayanlar noter tasdikli kira kontratı da kabul edilmektedir.

İkametgah Cezası

İkametgah değişikliği yapıp 20 gün içinde Nüfus Müdürlüklerine bildirmeyen ya da yanlış beyanda bulunan kişiler hakkında idari para cezası uygulanır. İkametgahını değiştirip 20 gün içinde bildirmeyenlere 329 TL para cezası uygulanıyor. Gerçeğe aykırı adres beyanında bulunanlara ise 660 TL para cezası uygulanıyor.

Trafik cezalarında da olduğu gibi vatandaşlar bu cezalara mahkeme yoluyla itirazda bulunabilir. Adreslere gönderilen bu ceza 15 gün içinde ödenirse %25 indirim uygulanır. Daha geç ödenmesi halinde ise 4 taksit imkanı sağlanır.

       

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar

1 Yorum yapılmış "Tüm Ayrıntılar Adres İkametgah Degişikligi Nasıl Yapılır Gerekli Belgeler"

  1. abc demişki

    ikametgah kaç ayda bir değiştirilebilir? mesela ben 4 ay önce ikametgahımı değiştirdim şimdi tekrar değiştirmem gerek bu mümkünmü?Yorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.