Yüzük Parmağı Hangisi Alyans Hangi Parmağa Takılır : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Yüzük Parmağı Hangisi Alyans Hangi Parmağa Takılır

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yüzük Parmağı Hangisi Alyans Hangi Parmağa Takılır

Alyans diğer adı ile yüzük takma parmağı hakkında detaylı bilgiler vermek istiyoruz siz de alyans parmağı hangisidir merak ediyorsanız sizler için aşağıdaki yazımız da detayları ile anlattık yüzük parmağı hakkında bilinmesi gerekenler alyans nedir gibi bilgileri sizler için derledik.

Alyansın sol elin 4. parmağına takıldığını hepimiz biliriz. Peki neden ? Bunu çok etkileyici bir hikaye, bir varsayım ile anlatabilirim. Beş parmağımızın her birinin ifade ettiği şeyler farklıdır. Baş parmağımız anne ve babamızı, işaret parmağımız kardeşlerimizi, orta parmağımız kendimizi, yüzük parmağımız eşimizi, serçe parmağımız ise çocuklarımızı ifade eder. İki elimizi karşılıklı avuç içleri birbirine bakacak şekilde kapatalım. Orta parmağımızı bükerek sırt sırta birleştirelim.

Şimdi anne ve babamızı ifade eden parmaklarımızı ayırmaya çalışalım. Ayırabiliriz. Çünkü anne ve babamızdan bir gün ayrılacağız. Kardeşlerimizi temsil eden parmaklarını da ayırabiliriz. Çünkü bir gün gelecek kardeşlerimizden de ayrılacağız. Hepimiz yuvadan uçacağız. Çocuklarımızı temsil eden serçe parmaklarımızı da ayırabiliriz. Çünkü onlarda bir gün yuvalarını kurup yanımızdan uçup gidecekler. Şimdi yüzük parmaklarımızı ayırmaya çalışalım. Ayrılmayacaklar. Çünkü o eşimizi temsil eden parmağımız. Evlilik demek ömür boyu birliktelik demektir.

Bir başka varsayım ise sol elin yüzük parmağından direkt kalbe giden bir damar olduğudur. Kalp sevginin, aşkın merkezidir. Yüzüğümüzü kalbimizle birleştirebileceğimiz yer sol elimizin dördüncü parmağıdır.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.