2014 2015 Ögretmen Ek Ders Zammı Ne Kadar Oldu Zam Yapıldı mı : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

2014 2015 Ögretmen Ek Ders Zammı Ne Kadar Oldu Zam Yapıldı mı

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2014 2015 Ögretmen Ek Ders Zammı Ne Kadar Oldu Zam Yapıldı mı

Ögretmenler büyük bir heyecan ile ek ders ücretleri zammı nı bekliyorlar buna göre 2014 2015 ek ders ücreti ne kadar oldu ek ders zammı yapıldı mı kaç para oldu devamı haberimiz de.

Doğu’da Çalışan Öğretmene Ek Ders Zammı

İl dışı ve özür grubu tayinleriyle her sene Doğu’dan Batı’ya öğretmen kayması yaşanmaktadır. Doğu’da çalışan öğretmenleri ek ders ücreti iki katına çıkarılması gündeme gelmiştir. O bölgelerde belli yıl çalışan öğretmenlerin ödüllendirilmesi, diğer bölgelerden Doğu bölgesine nakil olmak isteyen öğretmenlere kolaylık sağlanması gündemini koruyor.

4 Saat Nöbet Ücreti !

Öğretmene 4 saat nöbet ücreti verilmesi konusu da gündemdeki yerini koruyor. Nöbet ücreti konusunda sendikaların baskısı devam ediyor.

Sınav Görevi Ücretleri Arttırılsın!

Milli Eğitim Bakanlığı -Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karara göre öğretmenlere sınav görevi karşılığında 5 saat ek ders karşılığı ödeme (45 TL) yapılmaktadır. Ancak aynı sınavda diğer görevlilere daha fazla ücret verilmektedir. Sınav görevi ücretlerinin arttırılması beklentisi yüksektir.

Kurs Ek Ders Ücretleri Arttırılsın!

Dershanelerin dönüştürülmesiyle birlikte okullarda hafta içi ve hafta sonu kursları yapılmaya başlandı. Bakan Avcı, “Öğretmenlerimizin bu kurslara gösterdikleri ilgiye müteşekkiriz. Ama ücretleri yeterli bulmuyoruz. Bu nedenle Maliye Bakanlığı ile görüştük. Ders saati olarak 9 lira 45 kuruş ödeniyor. Biz onu hiç olmazsa 2 katına çıkarılmasını talep ettik. Öğretmenlerimizin fedakarlığına biz de küçük de olsa bir katkıda bulunmak için böyle bir düzenleme yapacağız” demişti.

“Öğretmenler Günü”nde Ek Ders Düzenlemesi Yapılacak Mı?

Ek ders ücretlerinde bir artış söz konusu olabilir. Ancak yapılacak iyileştirmelerin tüm öğretmenlere mi yansıyacağı yoksa bazı öğretmenlere mi yansıyacağı önemlidir.

1) Ek ders ücreti 9 TL’den 12 TL’ye çıkartılırsa; ek dersi az veya çok olan tüm öğretmenler bu artıştan faydalanabilir.

2) Nöbet ücreti uygulaması başlarsa; hemen hemen tüm öğretmenlere haftada 4 saat ek ders ücreti verilir. Rehber öğretmenler, bu ücreti alamayacaklar.

3) Doğu’da çalışan öğretmenlerin ek ders ücreti arttırılırsa; sadece belli bölge ve illerde çalışan öğretmenler faydalanacaktır. Ek dersi hiç olmayan öğretmenleri ise bu artış etkilemeyecektir.

4) Kurs ücretleri arttırılırsa; sadece kurs veren öğretmenlere yönelik bir artış olacaktır. Her sene aynı öğretmenlerin görev alması durumunda belli öğretmenlerin geliri artacaktır.

5) Sınav görevi ek dersleri arttırılırsa; hemen hemen tüm öğretmenlere olumlu yansımış olacaktır.

       

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar

1 Yorum yapılmış "2014 2015 Ögretmen Ek Ders Zammı Ne Kadar Oldu Zam Yapıldı mı"

  1. sedat demişki

    Milleti Kandırmayın Artık.Yeter!Yorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.