2014 2015 TEOG Sınav Tarihleri Belli Oldu : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

2014 2015 TEOG Sınav Tarihleri Belli Oldu

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2014 2015 TEOG Sınav Tarihleri Belli Oldu

2014 ve 2015 TEOG Sınav tarihleri ne zaman TEOG sınavı tarihi 2014 2015 TEOG Sınav Tarihleri Belli Oldu

İşte TEOG sınav tarihleri

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin gireceği merkezi ortak sınavlar, birinci dönem 26-27 Kasım, ikinci dönem ise 29-30 Nisan’da yapılacak.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2014-2015 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilecek sınavlara ilişkin uygulama takvimini illere ve ilgili kurumlara gönderdi.

TEOG Nedir ?

Bildiğiniz gibi artık SBS sınavı yapılmayacak. Bunun yerine Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş ismi verilen kısa adıyla TEOG, SBS’nin yerini aldı.

Bu yeni sistemin asıl amacı, öğrencinin başarısını anlık bir performansa dayalı olarak değil, geniş bir zaman dilimine yayarak belirlemektir. SBS’ye göre en temel farklılık bu yönde olmuştur. Buna göre Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) şu şekilde belirlenecek, Merkezi Yazılı Sınavlar (tabii ki kısaltması, MYS) ve Yılsonu Başarı Puanı (YBP) ile birlikte öğrencinin yerleştirme puanıyla ortaya çıkacak.

       

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar

2 Yorum yapılmış "2014 2015 TEOG Sınav Tarihleri Belli Oldu"

  1. handan demişki

    aferiiin

  2. handan demişki

    seni seviyorumYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.