2017 YGS İçin Yeni Çipli Kimlik Kartı Zorunlu mu Eskisi İle Girilir mi? : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

2017 YGS İçin Yeni Çipli Kimlik Kartı Zorunlu mu Eskisi İle Girilir mi?

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

2017 YGS İçin Yeni Çipli Kimlik Kartı Zorunlu mu Eskisi İle Girilir mi?

Bilindiği üzere 12 Mart 2017 tarihinde YGS Yükseköğretime Geçiş Sınavı yapılacak şu an tüm ögrenciler bir söylenti sebebiyle yeni çipli kimlik kartı çıkarma telaşına girdi lakin Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) den yapılan açıklama öyle göstermiyor peki eski kimliklerle sınava girilebilir mi?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) başvuran adayların “çipli kimlik kartı” ile girmesinin zorunlu olmadığı uyarısında bulunuldu.

AA muhabirinin ÖSYM Basın Müşavirliğinden aldığı bilgiye göre,

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından doğum, kayıp, mevcut kimlik kartının geçerlilik süresinin sona ermesi veya tahrifat sebebiyle kullanılmayacak durumda olan kimlik kartlarının yenilenmesi başvurularında, yeni kimlik kartı düzenleninceye kadar 15 gün geçerli “geçici kimlik belgesi” düzenleneceği düşünülerek, kimlik değişikliği talebi olan adayların yeni kimlik kartı edinme işlemlerini sınav günlerine bırakmamaları gerekiyor.

Adaylar, mevcut nüfus cüzdanları, geçerlilik süresi dolmamış pasaportları veya yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar düzenlenen 15 gün süreli “geçici kimlik belgesi” ile de sınava girebilecek.

2017 YGS NE ZAMAN YAPILACAK?

2017 YGS için geri sayım başladı. Başvuruların 4 – 18 Ocak tarihleri arasında yapıldığı YGS 2017 12 Mart 2017’de yapılacak. YGS sonuçları 28 Mart’ta ÖSYM sonuç açıklama sistemi üzerinden erişime açılacak.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.