23 24 Nisan 2015 Okullar Tatil Olacak mı? : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

23 24 Nisan 2015 Okullar Tatil Olacak mı?

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

23 24 Nisan 2015 Okullar Tatil Olacak mı?

Her yıl oldugu gibi yine 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı geldi çattı ama şu an için bir sorun var bu sorun ögrenciler için ufak bir sorun gibi duruyor ilgili haberimiz aşagıdadır.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaklaşırken yine her yıl oldugu gibi bu yıl da 24 nisan acaba tatil mi olacagı konusu konuşulmaya başladı 23 Nisan 2015 Perşembe günü tatil olacak 24 nisan cuma günü ise maalesef tatil yok :(

Milli Eğitim Bakanlığı 2014-2015 İş Takvimi yayımlandı ve bu takvime göre 23 Nisan Perşembe günü resmi tatil kapsamında yer alıyor. Ancak bakanlık yetkililerince yapılan açıklama da 24 Nisan’ın tatil olmadığını doğrulandı.

26 Temmuz 2014’te Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde resmi tatil günlerinin Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun ile belirlendiği hatırlatıldı. Yönetmelikte,”Okulların hafta sonu, yarıyıl ve yaz tatili dışındaki resmi tatil günleri 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun ile 2012/3073 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan ‘Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği’ hükümlerine göre belirlenir ve yıllık çalışma takviminde belirtilir “denildi. Bu takvime göre de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın olduğu gün resmi olarak tatil ancak 24 Nisan tatil değil.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.