50BİN 50000 Koruma Memuru Alımı Yapılacak : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

50BİN 50000 Koruma Memuru Alımı Yapılacak

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

50BİN 50000 Koruma Memuru Alımı Yapılacak

İçişleri bakanlıgı müjdeyi verdi çok kısa bir süre önce 50 bin 50.000 koruma memuru alınacagı hakkında bilgi paylaşmıştı hemen hemen polis yetkisinde olacak olan koruma memurları nasıl alınacak şimdiden merak konusu oldu ayrıntılı bilgi yazımızın devamında.

İçişleri Bakanlığı’nın bir süre önce başlattığı çalışma için

tasarı hazırlanıyor. Büyük müjde… Polis benzeri 50 bin koruma memuru alınacak

İçişleri Bakanlığı , polisin bazı yetkilerini taşıyacak 50 bin koruma memuru alımı için başlattığı çalışmayı tamamladı. Koruma memurları kimlik sorma, arama, yakalama,silah kullanma yetkilerine de sahip olacak. İçişleri Bakanlığının bir süredir üzerinde çalışma yürüttüğü koruma memuru alımı için hazırlıklar tamamlandı. İlk aşamada 28 bin 500 koruma memuru alımı yapılacak. Akabinde bu sayı 50 bini bulacak. Koruma memurları önemli devlet binaları hassas bölge ve noktalarda görev yapacak. Ayrıca hizmetin gerektirdiği kişi koruma işi de bu görevliler de olacak. Bunun yanında stadyumlar, spor müsabakaları sınavlar, konser, toplantı gibi halkın yoğun olarak bulunduğu kapalı ve açık etkinliklerde de koruma memurları görev başında olacak. Emniyet teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı dahilinde bulunacak olan koruma memurları da diğer polisler gibi üniformalı ve silahlı olarak görevlerini yapacak. Yine bu görevliler sivil olarak da hizmet verebilecek. Koruma memurları polise verilen, durdurma, kimlik sorma, kontrol, arama, yakalama, olay yerini ve delilleri koruma, muhafaza altına alma, silah ve zor kullanma yetkilerine de sahip olacak

Lise mezunu, 40-60 KPSS Puanı Yeterli: Konuyla ilgili hazırlanan tasarının TBMM’den kısa sürede geçmesinin beklendiğini bildiren yetkililer, kademeli olarak her dönem 3 bin kişi olmak üzere toplam 30 bin koruma memuru alınacağını belirtti. Koruma memur alımında memur olmak isteyenlerde, en az lise mezunu olmak, sağlık şartlarının yeterli olması, beden eğitimi sınavlarından başarılı olmak ve KPSS lise puan türünden de 40-60 puan alma şartları aranacak. Fiziki yeterliliğin önemsendiğini belirten yetkililer, erkek adayların en az 1,72 metre, kız adayların ise 1,68 metre boyunda ve 25 yaşından küçük olmaları gerektiğini kaydetti. Açıköğretim lisesi mezunları da ön lisans ve üniversite mezunları da koruma memurluğu için başvurabilecek. Alımlara 2015 yılı içinde başlanacak. -En az lise mezunu olanlar koruma memuru olacak.-25 yaşından gün almayanlar başvurabilecek.-Atanacaklar 4 ay süreyle koruma memurluğu eğitimi alacak.-Eğitim süresince masraflar devletçe karşılanacak.-Eğitim süresince masraflar devletçe karşılanacak.-Koruma memurluğu kadrolarına atanacaklar, beş yıl süreyle başka kurumlara naklen atanamayacak.-En az altı yıl süreyle koruma görevi yapanlar kıdemli koruma memur olabilecek.-Polisliğe geçiş imkanı da bulunacak.

       

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar

10 Yorum yapılmış "50BİN 50000 Koruma Memuru Alımı Yapılacak"

« Geri12İleri »
 1. mesut başkurt demişki

  başvuru tarihleri ne zaman lütfe bilgilendirin…

 2. mehmet çelik demişki

  Başvurular nereden yapılacak ve ne zaman olacak?

 3. Hamza demişki

  Başvuru tarihi ne zaman???

 4. mevlut demişki

  Başvurular ne zaman

 5. Cemal demişki

  Başvuru tarihi belli değil ki bu nasıl bilgi

« Geri12İleri »Yorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.