8 Haziran Seçim Tatili Var mı Tatil mi? : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

8 Haziran Seçim Tatili Var mı Tatil mi?

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

8 Haziran Seçim Tatili Var mı Tatil mi?

Bilindigi üzere 7 haziran 2015 günü seçimler var bu sebeple biz de sizlere 8 haziran 2015 seçimden sonraki gün tatil mi diye bir haber hazırladık ayrıntılar aşagıdadır.

7 Haziran’da gerçekleştirilecek Genel Seçim 2015 sadece oy verecekleri değil öğrencileri de ilgilendiriyor.

Türkiye’nin dört bir yanında milyonlarca öğrenci, öğretmen ve velinin aklında şu soru vardı: “8 Haziran’da okullar tatil mi?”

Herkesin merakla beklediği o sorunun cevabını önce Yükseköğretim Kurulu (YÖK), sonra Milli Eğitim Bakanlığı verdi.

YÖK, 7 Haziran milletvekili seçimlerinde, öğrencilerin memleketlerinde oy kullanabilmeleri için, 5-9 Haziran’da üniversitelerin tatil edilmesine karar verdi.

MEMLEKETLERİNDE OY KULLANABİLECEKLER!

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Yavuz Atar imzalı duyuruda, ”Öğrencilerin kendi memleketlerinde anayasal ve demokratik seçime katılabilme haklarını kullanabilmeleri için, 5-9 Haziran günlerine ders veya sınav konulmaması, konulmuşsa sınav takviminin buna göre değiştirilmesi hususunda gereğini rica ederim” ifadeleri yer aldı.

OKULLAR EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIRLANACAK!

MEB de seçimlerden sonra okulların eğitim ve öğretime hazırlanması için seçimin ertesi günü, 8 Haziran Pazartesi, bütün okulların tatil olduğunu açıkladı.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.