Asker Cep Telefonu Hakkında Tüm Bilgiler Hangi Telefon Nasıl Aranacak : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Asker Cep Telefonu Hakkında Tüm Bilgiler Hangi Telefon Nasıl Aranacak

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Asker Cep Telefonu Hakkında Tüm Bilgiler Hangi Telefon Nasıl Aranacak

Bilindigi üzere artık askerlikte cep telefonu serbest hale geldi peki askerlikte hangi cep telefonları kullanılacak kimler aranabilecek asker telefonu hangi model marka olacak aranacak kişi sayısı sms atılabilecek mi? gibi sorulara cevap olarak aşagıda ki yazımızı hazırladık.

Erbaş ve erlerin kışlada cep telefonlarını belirli koşullar ve saatlerde kullanabilecek. Kışlada kullanılacak telefonların sim kartı özel olacak. Sadece 7 numarayı aramaya açık olacak telefonlara mesai saatlerinde ulaşılamayacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri, erbaş ve erlerin aileleriyle olan iletişimini geliştirmek, moral ve motivasyonu yükseltmek için kışlalarda cep telefonlarının kullanılmasına yönelik çalışmasını tamamladı.

Buna göre, kışlada cep telefonu belirli koşullar ve saatlerde kullanılacak. Bununla ilgili askeri yetkililerin GSM şirketleriyle görüşmeleri sürüyor. Çalışma kapsamında erbaş ve erler için özel sim kart üretilecek. Bu kartların takılacağı telefonlar mesainin olduğu 08.00 ile 18.00 saatlerinde kullanılamayacak. Söz konusu saatlerde erişime kapalı olacak sim kartlar, mesainin bitimiyle kullanıma açılacak. Tatil günleri ve bayramlarda ise telefonlara gün boyu ulaşım sağlanacak.

“Akıllı telefona” izin yok selfie yasak!

Kışlada kullanılacak telefonların rehberleri de sınırlı olacak. Sim kartlarıyla erbaş ve erler, 5′i cep telefonu olmak üzere 7 telefon numarasına ulaşabilecek.

Erbaş ve erlerin kışlada kullanacakları telefonların “akıllı telefon” olmasına da izin verilmeyecek. Yani fotoğraf çekilemeyecek. Çalışma kapsamında askerlere telefonlarını şarj etmeleri konusunda da kolaylık sağlanacak. Erbaş ve erler bunun için yatakhanelerdeki prizleri kullanabilecek.

Askerler özel hazırlanacak sim kartlarını kendileri alacak. Kışlada cep telefonun kullanılmasına yönelik çalışmalar sürerken uygulamanın iki ay içinde hayata geçilebileceği tahmin ediliyor. Uygulama erbaş ve erlerin yanı sıra subay, astsubay ve uzman personeli de kapsayacak.

Sizin de askerlikte cep telefonu ile ilgili merak ettiginiz şeyler var ise bizlere aşagıda ki yorum bölümümüzden yazıp cevap alabilirsiniz.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.