Fakirlik Maaşı Muhtaç Aylığı Hakkında Tüm Bilgiler Nasıl Alınır Kimler Alabilir : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Fakirlik Maaşı Muhtaç Aylığı Hakkında Tüm Bilgiler Nasıl Alınır Kimler Alabilir

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Fakirlik Maaşı Muhtaç Aylığı Hakkında Tüm Bilgiler Nasıl Alınır Kimler Alabilir

Düzenli bir geliriniz yok, başkalarının yardımları ile yaşayabiliyor, yani muhtaç bir durumdaysanız sosyal devlet olmanın gereği olarak sizlere FAKİRLİK MAAŞI uygulanabilmektedir peki nedir bu fakirlik maaşı kimler fakirlik maaşı alır almak için yapılması gerekenler nelerdir bunlarla ilgili tüm bilgileri sizler için aşağıdaki yazımızda paylaştık.

MUHTAÇ AYLIĞI
Vakıflar Genel Müdürlüğünce, vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla 27.09.2008 tarihli ve 27010 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ” Vakıflar Yönetmeliği” hükümleri gereğince muhtaç aylığı bağlanmaktadır.

MUHTAÇ AYLIĞINDAN YARARLANMA ŞARTLARI
* Annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli olan muhtaçlara;
* Sosyal güvencesi olmaması,
* Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması,
* Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması,
* Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi,
halinde muhtaç aylığı bağlanır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
Muhtaç aylığı başvuru formu,
Engelliler için özrünü belirten sağlık kurulu raporu.

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ
Muhtaç aylığı talebinde bulunan kişiler başvuru formunu doldurup imzaladıktan sonra engelli ise özrünü belirten sağlık kurulu raporunu ekleyip, ikamet ettiği ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğüne şahsen, posta yoluyla başvuru yapabilirler. 2017 yılında muhtaç engelliler ile yetim çocukların her birine aylık olarak 601,43 TL ödenmektedir.

Muhtaç Aylığı Formu İçin
Buraya Tıklayın

       

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar

1 Yorum yapılmış "Fakirlik Maaşı Muhtaç Aylığı Hakkında Tüm Bilgiler Nasıl Alınır Kimler Alabilir"

  1. yunus çakırğöz demişki

    ben engeliyim maşımı kesdiler nagityardımı isteyorum bide yicekişcek isteyorum uşklıyım yunus çakırğöz adımYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.