Lise Mezunları KPSS Olmadan Özel Harekatçı Nasıl Olur : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Lise Mezunları KPSS Olmadan Özel Harekatçı Nasıl Olur

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Lise Mezunları KPSS Olmadan Özel Harekatçı Nasıl Olur

Özel Harekatçı olmak istiyorsunuz lise mezunusunuz artık kpss şartı aranmadan Özel Harekatçi olabiliyorsunuz peki kpss,siz özel harekat nasıl olunur bunun hakkında sizlere geniş bilgiyi aşağıdaki yazımızda paylaşıyoruz siz de özel harekatçı olmak istiyorum nasıl olurum diyorsanız yazımızı okumalısınız.

kpss siz özel harekatçı, kpsssiz özel harekat, lise mezunu 10 bin özel harekatçı alınacak, lise mezunu özel harekat yaş, on bin lise mezunu ozel harekatcı alımı 2016

LİSE MEZUNLARI HANGİ ŞARTLARDA ÖZEL HAREKAT POLİSİ OLACAK?

1- 28 yaşından gün almamış olmak,

2- Askerlik hizmetini tamamlamış olmak,

3- Terhis tarihinden itibaren 36 aydan fazla süre geçmemiş olmak,

4- Fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarında başarılı olmak.

ozel_harekat

671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname:

Çeşitli ve Son Hükümler

MADDE 26- 4/6/1937 tarihli ve 3201 sayılı Emniyet Teşkilât Kanununun ek 24 üncü maddesine ikinci fıkrasından sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra eklenmiş ve aynı Kanunun geçici 25 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “beşinci fıkrası” ibareleri “altıncı fıkrası” şeklinde değiştirilmiştir.

“Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere, yirmisekiz yaşından gün almamış olmak ve terhis tarihinden itibaren otuzaltı aydan fazla süre geçmemiş olmak kaydıyla, en az lise veya dengi okul mezunlarından askerlik hizmetini tamamlamış olanlar, Kamu Personel Seçme Sınavı şartı aranmaksızın, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ile polis meslek eğitim merkezlerine alınabilir.”

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.