Siirt Baraj Kapakları Açıldı Botan Çayı Ölenler Var İsimleri Nedir : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Siirt Baraj Kapakları Açıldı Botan Çayı Ölenler Var İsimleri Nedir

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Siirt Baraj Kapakları Açıldı Botan Çayı Ölenler Var İsimleri Nedir

Baraj gölünün kapaklarının açılması sonucu sular altında kalan bir çok vatandaş oldugu söyleniyor aldıgımız haberin ayrıntılarında ölenlerin de oldugu belirtiliyor.

Siir’te Botan Çayı üzerinde yapılan Alkumru Baraj gölünde biriken suların taşması sonucu, yasak bölgede piknik yapan 4 kişi taşkın sulara kapıldı.

KURTARMA EKİPLERİ BÖLGEDE

Bölgeye sevkedilen arama kurtarma ekipleri, kısa sürede 4 kişiyi boğulmak üzereyken son anda kurtardı. Tillo İlçesi’nin 5 kilometre doğusunda yeralan ve Limak Grubu’nun yaptığı Alkumru Baraj gölünde biriken suların bugün akşam saat 18.00 sıralarında taştı.

BOĞULMAK ÜZEREYKEN KURTARILDILAR

Yasak bölge olmasına rağmen piknik yapan 4 kişi taşkın sulara kapıldı. Haberin duyulması üzerine bölgeye sevkedilen kurtarma ekipleri, boğulmak üzere olan 4 kişiyi kurtardı.

Siirt Vali Yardımcısı Mustafa Pala olayı doğrulayarak, “Yaklaşık saat 18.00’da baraj gölünde biriken sular kapaklardan taşmış. Yasak olan bölgede piknikçiler varmış. Siren ve alarmlar çalmış. Ancak piknikçiler taşkın sulardan kendini kurtaramamış. Sulara kapılan 4 kişi ekipler tarafından kurtarıldı. Buna rağmen güzergahta arama çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

YARALILARIN İSİMLERİ

İlk belirlemelere göre; Emine Kunduracıoğlu, Ebru Olgun, Süleyman Olgun, Emre Aktaş, Leyla Tente ve Doğan Güler yaralandı. Yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Siirt Vali Vekili Mustafa Pala yaptığı açıklamada, Meydandere köyü mevkisinde piknik yaparken Botan Çayı’nın sularına kapılan 6 kişinin bulunması için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri, Siirt Belediyesi ve jandarma ekiplerince başlatılan arama kurtarma çalışmalarında kaybolan Osman Parlaküşer, kızları Seval (5) ve Betül (8) ile Fikret ve Ahmet Tente kardeşlerin cesedine ulaşıldığını söyledi.

Sudan çıkarılan 5 kişinin cesedi otopsi yapılmak üzere Siirt Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Pala, kayıp bir kişinin arama çalışmalarına devam edildiğini kaydetti.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.