SMS İle Çıkış 5755 Zorunlu Bes Otomatik Sigorta Nasıl Çıkılır İptal Etme : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

SMS İle Çıkış 5755 Zorunlu Bes Otomatik Sigorta Nasıl Çıkılır İptal Etme

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

SMS İle Çıkış Zorunlu Bes Otomatik Sigorta Nasıl Çıkılır İptal Etme

Bilindiği üzere 45 yaş altı tüm çalışanlara zorunlu BES yani bireysel emeklilik şartı getirildi buna göre 45 yaş altındaki çalışanlar 2 ay boyunca zorunlu katılım saglamaları gerekmektedir peki zorunlu sigortadan nasıl çıkılır bu aslında çok kolay SMS yardımı ile çıkış sağlayabiliyorsunuz peki kısa mesaj ile nasıl çıkış yapılır.

İlk önce büyük harflerle CAYMA yazıyorsunuz sonrasında boşluk vererek TC kimlik nonuzu yazıyorsunuz yukarıda vermiş oldugumuz numaraya 5755 kısa mesaj gönderiyorsunuz gönderdiginiz kısa mesaja onay için bir sms geliyor o mesaja da mesajda yazdıgı şekilde doldurup geri gönderiyorsunuz işlem tamam Zorunlu Besten çıktınız hayırlı olsun.

10 GÜN İÇERİSİNDE PARA İADELERİ GERÇEKLEŞECEK

17.12.2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan “Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin” 22/E maddesinin birinci fıkrasına göre çalışan BES iptali talebini ilettikten sonra on iş günü içinde kesintiler iade edilecek.

       

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar

6 Yorum yapılmış "SMS İle Çıkış 5755 Zorunlu Bes Otomatik Sigorta Nasıl Çıkılır İptal Etme"

« Geri12İleri »
  1. harun demişki

    maddi yetersizlikten dolayı bes imi iptal ettirmek istiyorum

« Geri12İleri »Yorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.