Son Dakika Google Engellenebilir Engelleme Olabilir : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Son Dakika Google Engellenebilir Engelleme Olabilir

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Son Dakika Google Engellenebilir Engelleme Olabilir

Bilindigi üzere ülkemiz de dün youtube ve twitter engellenmiş ve bugün açılmıştı şimdi de google a engelleme kararı çıkarıldı geçen günler de savcı Mehmet Selim Kiraz olayı ile ilgili yapılan haberler neticesinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu şikayette bulundu bu şikayete istinaden 4 saat içerisinde ilgili haberler kaldırılmadıgı takdirde google engelleme ile karşı karşıya kalabilir.

İnternet arama motoru Google'a erişimin engellenmesi talebi İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'ndan geldi. Talebi değerlendiren İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, öldürülen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'la ilgili bazı görüntülerin kaldırılması, kaldırılmadığı takdirde Google'a erişimin tamamen engellenmesine karar verdi. Savcılığın talebi doğrultusunda mahkemenin verdiği karar Youtube'u da kapsıyor.

Mahkeme kararında, 'Savcı Kiraz'ın rehin alınması görüntülerinin halen Google arama motorundaki yer sağlayıcı ile bu yer sağlayıcı üzerinden yayın yapan YouTube internet sitesinde yer aldığı' belirtildi.

Karar uygulanmadığı takdirde erişimin 4 saat içinde engellenmesi bekleniyor.

Kaynak: (Al Jazeera)

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.