Son Dakika Üniversitelilere Af Geliyor Üniversite Ögrencisine Af Çıktı : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Son Dakika Üniversitelilere Af Geliyor Üniversite Ögrencisine Af Çıktı

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Son Dakika Üniversitelilere Af Geliyor Üniversite Ögrencisine Af Çıktı

2014 Üniversite ögrenci affı geliyor Üniversitelilere af nasıl olacak Üniversitelilere afmı geldi Üniversitelilere af ne zaman Üniversitelilere af açıklandı mı.

TÜRKİYE Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) kurulmasına

ilişkin tasarı, Meclis Genel Kurulu’nda eklenen yeni torba hükümlerle genişletildi.

Tasarıya göre TÜSEB bünyesinde Türkiye Kanser Enstitüsü, Türkiye Biyoteknoloji Enstitüsü, Türkiye Anne, Çocuk ve Ergen Sağlığı Enstitüsü, Türkiye Kronik Hastalıklar Enstitüsü, Türkiye Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Enstitüsü, Türkiye Sağlık Hizmetleri Kalite ve Akreditasyon Enstitüsü kurulacak. Tasarıya önergelerle eklenen maddelere göre, üniversitelerde, yasanın yürürlüğe girdiği tarihten önce ilişiği kesilen öğrenciler 5 ay içinde geri dönebilecek. Öğrenciler ilişiklerinin kesildiği program üniversitede var ise bu yıl bahar döneminde, eğer yoksa üniversitelerin açıldığı ekim ayında öğrenim görmeye başlayacak. Öğretim dili tamamen Türkçe olan programlarda mesleki yabancı dil dersleri dışında zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı açılamayacak. Ancak üniversite yetkili kurullarının kararı ve YÖK’ün onayı ile isteğe bağlı olarak yabancı dil hazırlık sınıfı eğitimi verilebilecek. Hazırlık sınıfında başarılı olamayan öğrencilerin ilişikleri kesilemeyecek ve eğitimlerine devam edecekler.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.