Son Dakika Yarın İstanbulda Okullar Tatil Edildi 18 Şubat 2015 : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Son Dakika Yarın İstanbulda Okullar Tatil Edildi 18 Şubat 2015

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Son Dakika Yarın İstanbulda Okullar Tatil Edildi 18 Şubat 2015

 

Az önce aldıgımız habere göre yarın yani 18 02 2015 tarihinde kar nedeni ile İstanbulda okullara kar tatili verildi.

Yurt genelinde yaşanan etkili kar yağışı İstanbul başta olmak üzere çeşitli illerde eğitime ara verilmesine neden oldu. 18 Şubat 2015 Çarşamba günü 1 gün eğitime ara verilen illerimiz şöyle:
İSTANBUL
İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime yarın 1 gün süreyle ara verildiğini bildirdi.
Valilikten yapılan açıklamada, meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte aralıklarla devam eden kar yağışının, bu gece ve yarın etkisini artıracağı ve don olayı beklendiği belirtildi.
Öğrencilerin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları için anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime yarın 1 gün ara verilmesinin uygun görüldüğü kaydedilen açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı aktarıldı.
Açıklamada, ilde mevcut kar yağışının olumsuz etkilerine karşı ilgili kurum ve kuruluşların gerekli tedbirleri almaları konusunda uyarıldığı vurgulanarak, şu bilgilere yer verildi:
“Kar yağışının genel hayatı olumsuz etkilemesi, ulaşım hizmetlerinde ve trafikte oluşturulacağı güçlükler göz önünde bulundurularak; vatandaşlarımızın, zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, trafiğe çıkan araçların mutlaka zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmaları, kural dışı ve trafik seyrini tehlikeye atıcı davranışlardan kaçınmaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları, görülebilecek don ve buzlanmaya karşı tedbirli olmaları ve resmi makamlara ait duyuruları takip etmeleri önem arz etmektedir.
       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.