SSK SGK 2015 Doğum Parası Nasıl Hesaplanır : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

SSK SGK 2015 Doğum Parası Nasıl Hesaplanır

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

SSK SGK 2015 Doğum Parası Nasıl Hesaplanır

 

Merhaba sevgili anneler ve anne adayları bugün sizler için SGK eski adı ile SSK dogum parası hesaplama yı anlatacagız siz de SGK dogum parası almak istiyorsanız ama hesaplayamıyorsanız sizler için aşagıda doğum parası almak için şartlar ssk doğum parası ne kadar sgk süt parası analık parası doğum parası sorgulama 4 b doğum parası sigortalı doğum parası e devlet hakkında bilgiler sunduk.

Çalışan kadının günlük kazancının 3’te 2 si kadına analık parası olarak verilmektedir. Mesela Günlük 45 TL’ye çalışan bir kadına 45 TL’nin 3/2 si SSK tarafından verilmektedir. Bu paranın 3/1′i 30 TL etmektedir.

Türkiye’deki genç nüfusun her geçen gün hızla düşmesinden dolayı kadınlara özel yeni hakların oluşturulması bekleniyor. Oluşturulan haklar arasında erken emeklilikte yer almakta. Aktif iş yaşamında yer alan kadınlara tanınan bu haklar sayesinde genç nüfusun artması beklenmektedir. Bu sayede hem aktif iş yaşamında yer alan kadın sayısı artacak hem de genç nüfus oranı artacaktır.

Kadınlara tanınan haklar arasında doğum izni de yer almaktadır. 3 aylık olan doğum izni ilk etapta 6 aya daha sonrasında ise 2 yıla kadar uzatılacak. Henüz bununla ilgili bir kanuni değişiklik yapılmadı ancak tüm değişikliklerin yakın zaman içerisinde yapılması planlanmaktadır.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.