Tahşiye Nedir Tahşiye Ne Demek Anlamı Hakkında Bilgi : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Tahşiye Nedir Tahşiye Ne Demek Anlamı Hakkında Bilgi

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tahşiye Nedir Tahşiye Ne Demek Anlamı Hakkında Bilgi

Tahşiye Nedir Tahşiye Ne Demek Anlamı Hakkında Bilgi

Son günlerde Tahşiye deyimini sıkça duyar olduk siyaset arenasında Tahşiye terimi sürekli tekrarlanıyor peki Tahşiye nedir Tahşiye ne demek Tahşiye anlamı.

14 Aralık operasyonuyla gözaltı kararı alınan 31 kişinin, 2009’da ‘Tahşiyeciler’ olarak bilinen gruba yönelik düzenlenen operasyonda ‘suç ve delil uydurdukları’ ‘kumpas kurdukları’ iddia edildi. Dün Cemaate yakın medya grubuna gerçekleşen operasyonla birlikte gündeme bomba gibi düşen ‘Tahşiyeciler’le ilgili bir bomba ayrıntı daha ortaya çıktı.

22 Ocak 2010’da , İstanbul ağırlıklı olmak üzere ‘El-Kaide’ye yönelik büyük bir operasyon düzenlenmişti. Operasyona ilişkin basın açıklamasını dönemin İstanbul Valisi Muammer Güler yapmıştı.

İşte Muammer Güler’in ‘Tahşiyeciler’ operasyonuyla ilgili verdiği o detaylar:

“İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma komutanlığı, Ankara, Erzurum, Kayseri, Kırıkkale Niğde ve Samsun il emniyet müdürlükleri ile 22 Ocak 2010 günü, radikal dini motifli bir terör örgütüne, yani El Kaide terör örgütüne yönelik olarak eş zamanlı ve müşterek bir operasyon gerçekleştirdi. Operasyon sonucunda 57 kişi yakalanarak gözlem altına alındılar. Ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda 3 el bombası, 1 sis bombası, 7 tabanca, fişekler hançer kılıç ve çok sayıda örgütsel döküman ses kayıt cihazları ele geçirildi. bu dökümanlar üzerinde ayrıntılı inceleme yapılıyor.

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.