TRT Güncel Whatsapp İhbar Hattı Numarası Kaç : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

TRT Güncel Whatsapp İhbar Hattı Numarası Kaç

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

TRT Güncel Whatsapp İhbar Hattı Numarası Kaç

TRT Televizyonu diğer tv kanallarının yaptıgı gibi bir whatsapp ihbar hattı uygulaması yapmaktadır siz de trt ye whatsapp üzerinden ulaşamka istiyorum ama ihbar hattı telefon numarası nedir bilmiyorum diyorsanız aşağıdaki yazımızda trt whatsapp ihbar hattı numarasını paylaştık.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu kısaca TRT, 1 Mayıs 1964 tarihinde çıkarılan TRT yasasıyla kurulan ve kamu yayıncılığı yapmakla görevli Türkiye’nin ilk, günümüzdeki tek kuruluşu.

Türkiye’nin ilk ulusal kanalı olan Türkiye Radyo ve Televizyonu 1. Kanalı, 31 Ocak 1968’de itibaren yayın yapmaktadır. 1990 yılına kadar tek kanal olan TRT1, bu tarihten sonra da Türkiye’nin ruhunu yansıtmaya devam etmiştir.

TRT’nin ekran yüzü olan TRT1, geçmişten geleceğe uzanan çizgisinde kumandaların 1. sırasındaki yerini korumayı hep başarmıştır. Kamu yayıncılığı yapmayı ilke edinen TRT1, dinamik bir televizyonculuk anlayışıyla özel kanallarla da rekabet etmektedir.

“Türkiye’nin Kanalı” olmak için yola çıkan TRT1, bugün herkesin kendisinden bir şey bulacağı, ilkeli yayın yapan, bir aile kanalıdır

Türkiye’de yayın yapan ikinci televizyon kanalıdır. 1952’de yayına başlayan ve sadece İstanbul’da yayın yapan İTÜ TV’nin 1970 yılında kapanmasından sonra TRT, 1990’ların başında ilk özel televizyon ve radyo kanalı yayına başlayana dek Türkiye’de radyo ve televizyon yayıncılığı yapan tek kurum olarak hizmet vermiş; ülkede televizyon ve radyo yayıncılığı konusunda ilk örnekleri oluşturmuştur. 1968 ve 1986 yılları arasında Türkiye’de yayın yapan tek televizyon kanalı TRT’nin yayımladığı TRT 1 kanalı olmuş; 1986 yılında TRT 2 yayına girmiştir.

TRT Sitesi
Turan Güneş Bulvarı 06540
Оr-аn /Аnkara
Türkiye
Tel: 444 0 878
Fax:+90 312 463 49 87
E-mail:trt1@trt.net.tr

Trt WhatsApp İhbar Hattı Numarası: 0 530 662 05 62

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.