Tüm Ayrıntılar 2014 2015 TEOG Sınav Sonuçları Açıklama : Güncel haberler Finans Spor Medya Gazete

Tüm Ayrıntılar 2014 2015 TEOG Sınav Sonuçları Açıklama

Sponsorlu Baglantılar (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tüm Ayrıntılar 2014 2015 TEOG Sınav Sonuçları Açıklama

Bilindigi üzere 2 soruya usülsüzlükten dolayı 3 dava açılmıştı bu davalara göre Milli egitim bakanlıgının ne karar verecegi merak ediliyordu bugün Milli egitim bakanlıgından yapılan açıklama ile

201 TEOG sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak haber verildi buna göre TEOG Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak haberi yazımızın devamındadır.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, TEOG sistemi kapsamında 26-27 Kasım 2014 ve 13-14 Aralık 2014 tarihinde yapılan 8. sınıflar 1. dönem ortak sınavlarının değerlendirme işlemlerinin 29 Aralık 2014 tarihi itibariyle tamamlandığı ifade edildi.

Sınav sonuçlarının aralık ayı bitmeden açıklanabilecek duruma gelmesinde Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü personelinin özverili ve disiplinli çalışmalarının etkili olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Soruların hazırlanması aşamasındaki hassasiyet ve başarımızı, sınavın değerlendirme sürecinde de göstermiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Adayların cevap kağıtları 2 adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulmuştur. Her derse ait sorunun eşit ağırlığa sahip olduğu ortak sınavlarda, öğrencilerin puanı her ders için 100 tam puan üzerinden hesaplanmıştır. Ancak Türkçe’den 1, matematik derslerinden de 1 soru olmak üzere toplam 2 soruya üç dava açılmıştır. Davaya ilişkin iş ve işlemler 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununa eklenen 20/B maddesiyle düzenlenen ivedi yargılama esaslarınca
yürütülmektedir. İlgili kanun gereği davaya ilişkin mahkeme kararlarının 9 Ocak 2015 tarihi itibariyle sonuçlanması beklendiğinden, öğrencilerimizin mağdur olmaması adına sınav sonuçlarının bu tarihten sonra açıklanması Bakanlığımızca uygun görülmektedir.”

       

Sponsorlu Bağlantılar

YorumlarYorumunuz da link bulundurmayınız aksi takdir de yorumunuz yayınlanmaz. İsimsiz Yorumlar Yayınlanmaz. BÜYÜK HARF İLE YAZILAN YORUMLAR YAYINLANMAZ. Şahsa hakaret rencide edici kelime suç unsuru temsil edecek yorumlar gerekli mercilere bildirilir.